Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 29.05.2020 22:52
Final Fantasy XVI
780V

Final Fantasy XVI ma zostać zaprezentowany wkrótce. Plotka o nowej grze Square Enix

Square Enix podobno szykuje się do ujawnienia zupełnie nowej odsłony serii Final Fantasy. W Sieci wylądowały informacje o Final Fantasy XVI, które brzmią naprawdę interesująco. Japończycy mogą sięgnąć po prawdziwego „asa”.

O Final Fantasy XVI informowaliśmy już w lutym ubiegłego roku. Wtedy to Naoki Yoshida, który odpowiadał za ocalenie Final Fantasy XIV, wspomniał o swoim pomyśle na grę. Japończyk chciałby „powrotu do korzeni serii”. Później nawet wspominaliśmy o ośmiu pomysłach, które powinna wykorzystać seria, ale wciąż czekamy na jedno – konkrety od Square Enix.

Teraz temat gry powrócił, ponieważ według najnowszych plotek, Final Fantasy XVI może zostać zaprezentowany już wkrótce. Square Enix planuje pokazanie gry oraz nowego IP zatytułowanego „Crimson Arbitium”. Gry mają zostać pokazane na jednej z letnich imprez.

Według ostatnich doniesień, nad FFXVI pracuje Naoki Yoshida, który postanowił zaprezentować „więcej steampunkowych elementów”. Twórca chce wykorzystać motywy walki z Final Fantasy XV oraz Dark Souls i łącząc obie koncepcje zaproponować zupełnie nowy gameplay z Final Fantasy XVI.

Nie możemy oczywiście potwierdzić, że wiadomość jest prawdziwa, jednak Square Enix musi w pewnym momencie odsłonić karty. Firma jest znana z pokazywania gier znajdujących się we wczesnej fazie projektowania, więc samo ujawnienie nie jest w tym wypadku jednoznaczne z premierą.

Źródło: https://gamerant.com/final-fantasy-16-announcement-summer-rumor/

Tagi: final fantasy final fantasy xvi Square Enix