Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 06.07.2020 14:55
Final Fantasy VII Remake
927V

Final Fantasy VII Remake Part 2 może potrzebować więcej czasu. Pandemia wpłynęła na prace Square Enix

Square Enix rozwija Final Fantasy VII Remake Part 2, ale wciąż nie wiemy, kiedy gra może trafić na rynek. Twórcy jednak wciąż nie mogą w spokoju pracować nad tytułem, ponieważ pandemia zmieniła ich plan działania.

Final Fantasy VII Remake zadebiutował w kwietniu, jednak deweloperzy nie zakończyli prac nad historią. W zasadzie można powiedzieć, że to dopiero początek rozwoju całego projektu – Japończycy pracują teraz nad drugą częścią. Informacje na temat tytułu nie są jednoznaczne, bo choć w maju informowaliśmy, że gra znajduje się w „etapie planowania” i „nic nie zostało obecnie ustalone”, to jednak w czerwcu aktorzy rozpoczęli nagrywanie sesji motion capture.

Nie możemy jednak zapomnieć o okolicznościach, ponieważ pandemia wpłynęła na deweloperów w Japonii. Naoki Hamaguchi (jeden z reżyserów) i Yoshinori Kitase (producent) podczas wywiadu z dziennikarzem The Guardian potwierdzili, że Square Enix wciąż pracuje zdalnie.

Twórcy nie mogą rozwijać gry w 100%, wydajność zespołu jest mniejsza, ponieważ deweloperzy muszą radzić sobie w niecodziennych warunkach. Pomimo problemów, Square Enix ma nadzieję, że nie będzie to miało dużego wpływu na grę. Sytuacja jest nadzwyczajna, a co najważniejsze: twórcy nie wiedzą, kiedy będą mogli wrócić do normalnego rozwijania przygody. Problemy pojawiają się w kluczowym momencie (początek rozwoju), co też nie jest bez znaczenia.

Redaktor The Guardian próbował zapytać o fabułę, ale aktualnie Square Enix nie jest gotowe do mówienia o szczegółach. Studio jednak jest pewne, że Sephiroth ponownie odegra główną rolę w historii:

„W oryginalnej grze Sephiroth nie pojawił się w prezentowanej części [w Final Fantasy 7 Remake], ale zmieniliśmy wydarzenia w taki sposób, by tym razem pojawił się od początku – postawiliśmy go w ważnym miejscu całego projektu Remake. Sephiroth odgrywa główną rolę w toczącej się opowieści kolejnej gry, ale nie jestem w stanie zdradzić tu więcej informacji na jego temat”

Źródło: https://www.ign.com/articles/final-fantasy-7-remake-part-2-sequel-covid-19-release-date

Tagi: Final Fantasy VII Remake Square Enix