Xbox Game Pass Ultimate i Project xCloud na smartfonach w Polsce. Ponad 100 gier w ramach jednego abonamentu

Gry
3223V
Xbox Game Pass Ultimate i Project xCloud na smartfonach w Polsce. Ponad 100 gier w ramach jednego abonamentu
Wojciech Gruszczyk | 04.08.2020, 15:00

Microsoft właśnie potwierdził kapitalną wiadomość. Project xCloud zadebiutuje już wkrótce w Polsce – gracze otrzymają dostęp do ponad 100 gier na smartfonach i tabletach dzięki Xbox Game Pass. Poznajcie szczegóły.

Microsoft kilka tygodni temu potwierdził pełną integrację Projectu xCloud z Xbox Game Pass, a teraz możemy poinformować o szczegółach premiery. Klienci Xbox Game Pass Ultimate otrzymają dostęp do chmury amerykańskiej korporacji bez dodatkowych kosztów od 15 września 2020 roku.

Xbox Game Pass Ultimate na smartfonach w Polsce

Usługa nie była dotychczas dostępna w naszym kraju, ale teraz potwierdzamy, że od połowy września chmura Microsoftu zostanie zaprezentowana graczom w 22 krajach, a wśród nich na liście jest Polska!

„Gry w chmurze z Xbox Game Pass Ultimate będą dostępne na urządzeniach z systemem Android na 22 rynkach, w tym w Austrii, Belgii, Kanadzie, Czechach, Danii, Finlandii, Francji, Niemczech, na Węgrzech, w Irlandii, Włoszech, Holandii, Norwegii, Polsce, Portugalii, Słowacji, Hiszpanii, Korei Południowej, Szwecji, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.”

Co to oznacza? Od 15 września  gracze korzystający z Xbox Game Pass Ultimate będą mogli zagrać w ponad 100 gier dzięki Xbox Game Pass na Xboksie One, PC, smartfonach lub tabletach z systemem Android.

Xbox Game Pass Ultimate i Project xCloud na smartfonach w Polsce. Ponad 100 gier w ramach jednego abonamentu

Łatwo sobie wyobrazić sytuację: rozpoczynacie rozgrywkę na Xboksie One, kontynuujecie ją na smartfonie, by wieczorem włączyć tę samą produkcję (z zachowaniem progresji) na PC. Wszystko w cenie jednego abonamentu.

Microsoft podkreśla, że Project xCloud pozwoli na łączenie doświadczenia – na smartfotnie otrzymamy dostęp do listy znajomych, osiągnięć, ustawień kontrolera oraz zapisów z gier, więc możemy łatwo kontynuować kampanię z Gears 5 lub przykładowo wyskoczyć ze znajomymi na raid w Destiny 2.

Gracze otrzymają także możliwość doświadczenia nowej kooperacji – zaprosimy znajomych do domu, jeden kumpel może grać w Sea of Thieves na Xboksie, a my będziemy z nim pływać, ale naszym ekranem pozostanie smartfon.

Xbox Game Pass Ultimate i Project xCloud na smartfonach w Polsce. Ponad 100 gier w ramach jednego abonamentu

Xbox Game Pass Ultimate na smartfonach w Polsce – w jakie gry zagramy?

Microsoft chce zapewnić dostęp do całego katalogu Xbox Game Pass na urządzeniach mobilnych, ale na początku otrzymamy możliwość uruchomienia „ponad 100 wysokiej jakości produkcji”. Na liście pojawią się między innymi: Minecraft Dungeons, Destiny 2, Tell me Why, Gears 5 czy też Yakuza Kiwami 2.

Korporacja wkrótce przedstawi kolejne tytuły dostępne w nowej wersji usługi. Co jednak warte podkreślenia: planowane jest zapewnienie wszystkich gier od Xbox Game Studios w Xbox Game Pass także na mobilce.

Sprawdźcie nowe urządzenia, które pozwolą nam czerpać garściami z mobilnego grania.

Sprawdźcie także najnowszy zwiastun:

Źródło: Microsoft

Komentarze (171)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper