Microsoft prezentuje nowy sprzęt do mobilnego grania. Firma współpracuje z Razerem, PowerA, 8BitDo i Naconem

Gry
2136V
Microsoft prezentuje nowy sprzęt do mobilnego grania. Firma współpracuje z Razerem, PowerA, 8BitDo i Naconem
Wojciech Gruszczyk | 04.08.2020, 15:01

Microsoft właśnie potwierdził świetne informacje dotyczące Xbox Game Pass na urządzeniach mobilnych, a dodatkowo nawiązał współpracę z kilkoma firmami. Razer, PowerA, 8BitDo i Nacon zaoferują specjalne urządzenia dla graczy.

Xbox Game Pass trafi na urządzenia mobilne już we wrześniu, a z usługi skorzystają także Polacy, więc na pewno wielu naszych czytelników zainteresuje się dodatkowym sprzętem przygotowanym przez kilka czołowych firm odpowiedzialnych za akcesoria dla graczy.

Dalsza część tekstu pod wideo

Razer, PowerA, 8BitDo i Nacon nawiązali współpracę z Microsoftem, na mocy której stworzone zostaną różnego rodzaju klipsy do smartfonów oraz specjalne kontrolery – dzięki nim podłączymy kontroler od Xboksa One lub PlayStation 4 (DualShock 4) do urządzenia i będziemy doświadczać rozgrywki w chmurze.

Potwierdzono także współpracę z Samsungiem – jutro na Samsung Unpacked 2020 swoje pięć minut otrzyma Microsoft, który najwidoczniej jeszcze bardziej chce współpracować z producentem smartfonów. Według ostatnich plotek: Samsung Galaxy Note 20 Ultra ma być promowany jak „Xbox Phone”.

Microsoft prezentuje nowy sprzęt do mobilnego grania. Firma współpracuje z Razerem, PowerA, 8BitDo i Naconem

RAZER 

Zwycięzca nagród Best of CES i People's Choice 2020 – kontroler Razer Kishi Universal Mobile Gaming, przeznaczony do gier na urządzeniach z systemem Android -  oferuje funkcjonalną i poręczną konstrukcję, wprowadzając ergonomię do programu Designed for Xbox. Rozwiązaniami, zapewniającymi jakość rozgrywki znaną z konsol, na większości smartfonów z systemem Android są: zintegrowany przycisk Xbox, klikalne pokrętła analogowe oraz złącze USB-C (pozwalające cieszyć się niską latencją podczas rozgrywki). Od teraz gracze mobilni mogą poprawić swoją celność dzięki zestawowi przycisków funkcyjnych i pada kierunkowego – doświadczenie z gry jest bliskie pojedynkom konsolowym. Wyczuwalne, dotykowe sprzężenie zwrotne Kishi gwarantuje większą precyzję i jest idealne dla tytułów wyścigowych oraz FPS. Za sprawą ładowania zwrotnego w czasie rozgrywki, gracze mogą cieszyć się długimi sesjami w podróży. Wersja kontrolera Razer Kishi Designed for Xbox obejmuje 14-dniowe bezpłatne członkostwo próbne w Xbox Game Pass Ultimate. Razer Kishi Universal Mobile Gaming Controller do urządzeń, pracujących pod kontrolą Androida, jest już dostępny na wybranych rynkach w Microsoft Store oraz w selekcjonowanych sklepach za 99,99 USD.

Microsoft prezentuje nowy sprzęt do mobilnego grania. Firma współpracuje z Razerem, PowerA, 8BitDo i Naconem

POWERA

Już w listopadzie, PowerA jako pierwszy partner Designed for Xbox wypuścił na rynek licencjonowane akcesorium do gier mobilnych: The MOGA Mobile Gaming Clip for Xbox Wireless Controllers. Teraz PowerA powróciło z kolejnym akcesorium dla fanów Xbox - kontrolerem MOGA XP5-X Plus Bluetooth. Posiada on wbudowaną łączność Bluetooth, odłączany klips do zamontowania smartfonu oraz mapowalne przyciski Advanced Gaming Buttons. Wyposażony został także w zintegrowany Power Bank o pojemności 3000 mAh, który może być używany do ładowania urządzenia mobilnego z systemem operacyjnym Android. Przedsprzedaż The PowerA MOGA XP5-X Plus Bluetooth Controller for Mobile and cloud gaming rozpocznie się 15 września w sklepie Microsoft Store i innych wybranych sklepach na całym świecie w cenie 69,99 USD.

PowerA będzie miał jeszcze więcej do zaoferowania, ponieważ intensywnie pracuje nad kontrolerem MOGA XP7-X Plus Bluetooth Controller for Mobile and Cloud Gaming, który będzie kompatybilny z większością urządzeń mobilnych z systemem Android, a także z PC. MOGA XP7-X Plus oferuje graczom dwie możliwości grania – urządzeniem zamocowanym wewnątrz kontrolera lub skróconą, gdzie umieszcza się je na podstawce. Zintegrowany Qi Power Bank o pojemności 2000 mAh pozwala na bezprzewodowe ładowanie podczas gry, a dwa mapowalne przyciski (Advanced Gaming Buttons) dostarczą przewagę nad konkurencją w podróży. PowerA XP7-X Plus będzie dostępny w wybranych rynkach począwszy od zimy tego roku w cenie 99,99 USD.

To nie koniec dobrych wiadomości od PowerA. Firma dostarczy również graczom mobilnym akcesorium MOGA Mobile Gaming Clip 2. To odświeżony model ich oryginalnego klipsu do MOGA Mobile, który będzie pasował do bezprzewodowych kontrolerów Xbox, w tym Xbox Series X. Przystawka posiada podwójną blokadę przegubów, dzięki czemu gracz może ustawić optymalny kąt widzenia, a także dodać gumowane uchwyty, w celu lepszej ochrony telefonu. Nowy PowerA MOGA Mobile Gaming Clip 2 będzie dostępny na Microsoft Store i innych wybranych sklepach na całym świecie począwszy od zimy 2020 w cenie 14,99 USD.

Microsoft prezentuje nowy sprzęt do mobilnego grania. Firma współpracuje z Razerem, PowerA, 8BitDo i Naconem

8BITDO

8BitDo prezentuje SN30 Pro dla urządzeń z systemem Android. Ten kompaktowy kontroler Bluetooth jest kompatybilny z wybranymi urządzeniami z Androidem - smartfonami i tabletami. SN30 Pro wykorzystuje oprogramowanie 8BitDo Precision Software, które pozwala modyfikować mapowanie przycisków, regulować czułość dżojstika i spustu oraz tworzyć własne profile, aby przenieść wrażenia z gry na nowy poziom. Kontroler umożliwia również regulację położenia oraz posiada rozszerzalny klips, umożliwiający dopasowanie do różnych modeli smartfonów. Za sprawą tego rozwiązania, użytkownik ustawi telefon pod idealnym kątem dla optymalnej rozgrywki i komfortu. Oficjalna sprzedaż 8BitDo SN30 Pro rozpocznie się 21 września na wybranych rynkach. Już dziś jest on dostępny w przedsprzedaży w serwisie Amazon i innych wybranych sklepach na całym świecie w cenie 44,99 USD.

8BitDo wprowadzi także klipy, które będą kompatybilne ze wszystkimi bezprzewodowymi kontrolerami Xbox. Dwuosiowa regulacja pozwali łatwo znaleźć najlepsze ustawienie dla indywidualnego stylu gry, a możliwość rozszerzenia przystawki sprawi, że będzie on pasował do większości smartfonów z systemem Android. Sprzedaż 8BitDo Mobile Gaming Clips for Xbox Controllers rozpocznie się 21 września, a przedsprzedaż dostępna jest w sklepie Amazon w cenie 14,99 USD.

Źródło: Microsoft

Komentarze (62)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper