Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.08.2020 14:06
PS5 i PS4 kontrolery
4120V

Gry z PS5 bez wsparcia DualShocka 4. Sony podało oficjalną wiadomość

Sony właśnie potwierdziło ważną wiadomość dotyczącą korzystania z urządzeń z PlayStation 4 na PlayStation 5. Gracze nie będą mogli wykorzystywać wszystkich padów z PS4 na nowej generacji, ponieważ firma rekomenduje wykorzystywanie DualSense do pełnego doświadczenia.

Sony właśnie podało oficjalne informacje dotyczące wsparcia urządzeń z PlayStation 4 na PlayStation 5. Gracze podłączą oficjalne kontrolery, kierownice, arcade sticki, flight sticki z PS4 na PS5 i będą mogli za ich pomocą grać. Sytuacja wygląda inaczej jedynie w przypadku padów DualShock 4:

„Czy DualShock 4 będzie działał z grami na PS5?

Nie, uważamy, że gry na PS5 powinny korzystać z nowych możliwości i funkcji, które wprowadzamy do platformy, w tym z funkcji bezprzewodowego kontrolera DualSense.”

Sony podkreśla, że gracze mogą korzystać z urządzeń z PlayStation 4 na PlayStation 5, ale na przykładowo DualShocku 4 lub arcade stickach zagramy jedynie w gry ze Wstecznej Kompatybilności. Jest to zaskakująca wiadomość biorąc pod uwagę ruch konkurencji – Microsoft mówi wprost, że przeniesiemy wszystkie sprzęty pomiędzy generacjami.

Na PS5 podłączymy także headsety Sony (Platinum Wireless Headsets i Gold Wireless Headsets), ale również słuchawki od zewnętrznych producentów – sprzęt musi jedynie korzystać z USB lub audio jacka.

PS Move Motion Controller oraz PlayStation VR Aim Controller również będą działać na PlayStation 5. Gracze skorzystają także z PlayStation Camery – w tym celu musimy zgłosić się do Sony po bezpłatny adapter.

Firma jednocześnie podkreśla, że nie wszystkie sprzęty podłączymy do PS5:

„Należy pamiętać, że nie wszystkie oficjalnie licencjonowane przez PlayStation lub urządzenia peryferyjne/akcesoria innych firm mogą działać z PS5. Zalecamy skontaktowanie się z producentem w celu potwierdzenia, czy dany produkt będzie działał na PS5 i konkretnych tytułach.”

Warto przypomnieć – Sony może planować przygotowanie PS5 Pro oraz konsola ma otrzymać wiele ekskluzywnych gier third-party.

Źródło: https://blog.playstation.com/2020/08/03/playstation-5-answering-your-questions-on-compatible-ps4-peripherals-accessories/

Tagi: PlayStation 5 PS5 sony