Iza Łęcka Iza Łęcka 03.08.2020 11:39
PS5 Pro PlayStation 5
4124V

PS5 Pro w planach Sony? Wspomniano o dwóch wersjach PlayStation 5

Sony może w przyszłości zaprezentować mocniejszą wersję PS5. Tak przynajmniej sugeruje ostatni patent, który wspomina o dwóch edycjach konsoli. Jedno z urządzeń będzie mocniejsze od standardowego modelu.

W trakcie The Future of Gaming zobaczyliśmy dwie wersje PS5: japońska korporacja zaprezentowała model z napędem Blu-ray oraz edycję nazwaną PS5 Digital Edition, która będzie oferować gry wyłącznie z dystrybucji cyfrowej. Albert Penello (były dyrektor wykonawczy Microsoftu) jest pewien, że Sony oraz Microsoft nie zdecydują się na następnej generacji na ulepszone wersje konsol, choć najnowszy patent może sugerować zgoła inny scenariusz.

Sony Interactive Entertainment zarejestrowało nowy patent, który odnosi się do skalowania CPU i GPU dla konsoli domowej oraz gry w chmurze. W szczegółach pojawia się wzmianka o dwóch wersjach sprzętu: „light” oraz „high end”. Ta pierwsza ma zostać oparta o pojedynczy SoC, natomiast druga może oferować więcej SoC, zapewniając „większą zdolność przetwarzania i przechowywania”. Urządzenie „high end” może zawierać więcej pamięci RAM czy też posiadać inne funkcje – jak zostało określone w treści patentu, może być także „używany w wersji zoptymalizowanej do pracy w chmurze przy użyciu tego samego układu z większą wydajnością”.

Jest to tylko i wyłącznie patent, więc nie wiemy, czy firma zdecyduje się na rozwijanie wskazanego pomysłu, choć kwestia PS5 Activities może być znakomitym przykładem, że spośród rejestrowanych patentów gracze potrafią wyszukać te, które są rozwijane przez japońską korporację.

Nie znamy pełnych planów Sony, jednak więcej szczegółów dotyczących PlayStation 5 powinniśmy spodziewać się już wkrótce. Obecnie oczekujemy na kolejne State of Play, podczas którego ujrzymy między innymi nowe gry zmierzające na PS5.

Źródło: https://www.eurogamer.it/articles/2020-08-03-news-videogiochi-ps5-pro-sony-nuovo-brevetto-versione-potenziata-console-rumor

Tagi: PlayStation 5 playstation 5 pro PS5 ps5 pro sony