Iza Łęcka Iza Łęcka 03.08.2020 07:35
PS5 Sony Logo PlayStation
1961V

PS5 może otrzymać jeszcze wiele ekskluzywnych gier third-party. Nadciągają duże ogłoszenia

Gracze z niecierpliwością czekają aż Sony zapowie kolejne wydarzenie przygotowujące na premierę PlayStation 5, podczas którego nie mogłoby zabraknąć dużych tytułów third-party debiutujących wyłącznie na japońskiej konsoli. Wiadomość potwierdził dziennikarz WindowsCentral.

Podczas The Future of Gaming poznaliśmy serię gier zmierzających na PlayStation 5, choć Sony nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa. Jeff Grubb potwierdził, że na początku sierpnia odbędzie się State of Play, o którym wspomniał również dziennikarz Eurogamera. W kwestii owej imprezy wypowiedział się ostatnio JezCorden.

Dziennikarz WindowsCentral już wielokrotnie udowodnił, że posiada dojścia do deweloperów oraz możliwość uzyskania wielu zakulisowych informacji. Obecnie redaktor wspomniał, że Sony ma jeszcze do ogłoszenia wiele „dużych” gier third-party, które będą dostępnie ekskluzywnie na konsoli Japończyków. Przytoczona wypowiedź padła podczas ostatniego podcastu The Xbox Two.

Gigant branży mógł nawiązać podobne współprace, jak w przypadku Project Athia, Deathloop oraz GhostWire: Tokyo – owe trzy gry zostały ujawnione na The Future of Gaming i zmierzają wyłącznie na PS5 oraz PC. Na następnej generacji czasowe ekskluzywności od zewnętrznych deweloperów mogą być dodatkową bronią obu korporacji – przypomnijmy, że Microsoft w swoim katalogu posiada już STALKER 2 oraz Medium.

Prawdopodobnie kolejne produkcje zmierzające na PlayStation 5 zobaczymy w trakcie najbliższego State of Play, które tym razem zostanie poświęcone next-genowi. Sony powinno potwierdzić imprezę do końca tygodnia.

Źródło: https://gamingbolt.com/ps5-has-more-major-third-party-exclusives-to-announce-rumour

Tagi: gry third party playstation 5 ps5 sony state of play