Iza Łęcka Iza Łęcka 29.07.2020 11:18
Xbox Series X i PS5
763V

PS5 i Xbox Series X bez problemów z podzespołami. AMD dostarczy wszystkie części na czas

Jeszcze kilka miesięcy temu pojawiły się niepokojące sygnały, według których pandemia może wpłynąć na plany Sony oraz Microsoftu. Obecnie możemy jednak być spokojni: AMD dostarczy części niezbędne do wyprodukowania PS5 i Xboksa Series X.

Od początku pandemii fani elektroniki przyglądali się sytuacji panującej w Chinach, gdzie w fabrykach powstają części oraz urządzenia, które następnie trafiają na rynki całego świata. Gracze z niepokojem wczytywali się w kolejne raporty sugerujące problemy z dostępnością PlayStation 5 i Xboksa Series X. Część analityków zwiastowała opóźnienie premiery next-genów.

Na początku Sony oraz Microsoft nie komentowały doniesień, jednak gdy sprawa nabierała rozgłosu, giganci branży uspokajali klientów. Do dobrych wiadomości swoją cegiełkę dołączyło AMD – Lisa Su potwierdziła, że jej firma bez problemu dostarczy na rynek zaplanowane komponenty.

Gracze mogą liczyć na nowe procesory Zen 3, karty graficzne RDNA 2, co więcej prezes AMD potwierdziła również, że rozpoczęto wstępną produkcję i wysyłkę układów dla konsol nowej generacji – PlayStation 5 i Xboksa Series X. Jak wiemy, PS5 i XSX zostały oparte na częściach amerykańskiego przedsiębiorstwa.

Advanced Micro Devices dostarczy producentom wszystkie części, więc Sony oraz Microsoft będą mogli zapewnić konsole nowej generacji. Jeśli w następnych miesiącach planujecie ulepszyć swoje komputery, nie musicie się obawiać, że AMD nie zagwarantuje odpowiednich podzespołów. Wszystko zmierza w dobrym kierunku.

Źródło: https://www.theverge.com/2020/7/28/21344881/amd-ps5-xbox-series-x-zen-3-cpu-rdna-2-gpu-2020-release-q2-earnings

Tagi: amd playstation 5 ps5 xbox series x xsx