Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 24.07.2020 20:00
fifa 21
2221V

FIFA 21 z ogromnymi zmianami w trybie kariery. Wskoczymy do meczu w każdej chwili

Tryb kariery w FIFIE 20 doczeka się sporych zmian. O pierwszych z nich piszemy w rozwinięciu.

FIFA 21 została oficjalnie zapowiedziana na czerwcowym, lekko nieudanym EA Play Live. Później poznaliśmy komiczne okładki gry, a następnie mogliśmy obejrzeć zwiastun prezentujący nowości w nowej odsłonie piłkarskiej serii.

Przebudowania ma doczekać się, lekko stary, tryb kariery, który szwankował prawie na każdym kroku w FIFIE 20 do tego stopnia, że gracze nabijali się z EA tworząc wpisy z hasztagiem FixCarrerMode. Jedną z większych zmian pokazanych przez EA na głównej stronie gry jest nowy panel symulacji meczu. Jak można zauważyć na poniższym screenie, teraz będziemy mogli oglądać swoich piłkarzy na murawie 2D, i wprowadzać zmiany w ustawieniach. Do tej pory symulacja sprowadzała się jedynie do oglądania tablicy informującej o zdobytych golach/kartkach itd.

Nowością jest przede wszystkim funkcja „jump in”, która zapewne pozwoli wejść do meczu, kiedy tylko sobie zażyczymy. Jest to dobra opcja, kiedy nasza drużyna traci głupio bramkę, i nie jesteśmy pewni, czy poradzi sobie w dalszej części rozgrywki. Wtedy też możemy wziąć sprawy w swoje ręce, i wygrać/zremisować/przegrać mecz, w zależności od tego, jak nam pójdzie.

Kolejną funkcją są dokładne treningi, od których będzie zależeć stan fizyczny, jak i psychiczny naszych zawodników. Nie możemy zbyt przemęczyć piłkarzy, ani też dać im zbyt wolnego czasu. Od ilości kondycji ma zależeć, jak będą grali podczas spotkań (nie tylko, jak długo wytrzymają na boisku).

Źródło: https://www.pushsquare.com/news/2020/07/fifa_21s_career_mode_sounds_like_a_massive_improvement

Tagi: EA Sports Electronic Arts FIFA 21