Iza Łęcka Iza Łęcka 22.07.2020 10:29
Ghost of Tsushima
1312V

Ghost of Tsushima z gigantycznym zainteresowaniem w Japonii. Gry zabrakło w niektórych sklepach

Japoński oddział PlayStation wydał oświadczenie, w którym potwierdza ogromne zainteresowanie Ghost of Tsushimą. Gracze na tyle chętnie poznają historię Jina Sakai, że produkcji brakuje w niektórych sklepach.

Już wczoraj informowaliśmy o nieoficjalnych wynikach Ghost of Tsushimy, tymczasem możemy potwierdzić bardzo dobrą wiadomość – gracze z Japonii niezwykle chętnie zapoznają się z tytułem. Sony nie spodziewało się aż tak dużego zainteresowania, przez co produkcja jest niedostępna w niektórych sklepach.

Producent PlayStation zapowiedział przygotowanie kolejnych egzemplarzy, ale aktualnie gracze muszą wyczekiwać na pudełka lub, tak jak poleca japoński oddział, mogą sięgnąć po cyfrowe wydanie z PlayStation Store. Tytuł okazał się sprzedażowym hitem w Kraju Kwitnącej Wiśni.

Niewątpliwie, opisana sytuacja jest sporym wyróżnieniem i rekomendacją dla Sucker Punch Productions. Amerykańskie studio podjęło się wymagającego zadania przedstawienia opowieści bazującej na historii oraz kulturze Japonii, nie zapominając o dbałości o wszelkie detale, dzięki czemu efekty ich pracy są tak dobrze odbierana, że japońscy gracze wykupili sporą część pierwszego nakładu.

Gra Sucker Punch Productions to jedna z trzech gier z Zachodu, która uzyskała maksymalną notę Famitsu – ta wiadomość mogła skłonić wielu sympatyków konsolowej rozgrywki do wyboru najnowszego exclusive'a Sony. Japońska korporacja już wkrótce powinna przestawić oficjalne szczegóły dotyczące sprzedaży Ghost of Tsushima.

Źródło: Twitter PlayStation Japan

Tagi: Ghost of Tsushima Sony Interactive Entertainment Sucker Punch