Ghost of Tsushima najszybciej sprzedającym się nowym IP od Sony? Pierwsze informacje brzmią wyjątkowo dobrze

Gry
1837V
Ghost of Tsushima najszybciej sprzedającym się nowym IP od Sony? Pierwsze informacje brzmią wyjątkowo dobrze
Wojciech Gruszczyk | 21.07.2020, 14:48

Ghost of Tsushima może pobić wyniki poprzednich produkcji rozwijanych na aktualnej generacji przez Sony. Gra miała osiągnąć bardzo dobry rezultat już w pierwszych trzech dniach od premiery i to prawdopodobnie najszybciej kupowane, nowe IP z katalogu PlayStation.

Sony nie podało jeszcze oficjalnych wyników Ghost of Tsushimy, ale konkretne liczby zostaną przedstawione w najbliższych dniach. Jednak już teraz Gamstat przedstawiło pierwsze informacje i wiele na to wskazuje, że szykuje się kolejny duży sukces PlayStation i Sony.

Dalsza część tekstu pod wideo

Ghost of Tsushima w zaledwie 3 dni włączyło przynajmniej 2 mln graczy – dla porównania Days Gone w tym czasie zdobyło 1,17 mln, Horizon Zero Dawn dokładnie 1,03 mln, a Death Stranding osiągnęło 0,9 mln włączeń. Nie mówimy tutaj o sprzedaży, ponieważ Gamstat korzysta z danych PlayStation Network i analizuje zdobyte trofea oraz pierwsze uruchomienia.

Powyższe dane zestawiono Ghost of Tsushimę z nowymi IP, jednak produkcja osiąga dobre rezultaty nawet biorąc pod uwagę znane marki: Uncharted 4 (1,32 mln), Final Fantasy VII Remake (2,26 mln), Spider-Man (3,03 mln), God of War (2,4 mln) i The Last of Us 2 (2,97 mln). Należy zwrócić uwagę, że wyniki z Gamstat są zaniżone, ponieważ nie każdy gracz mógł w tym czasie zdobyć pierwszy pucharek lub po prostu włączyć tytuł. Dobrym przykładem jest tutaj The Last of Us 2, który w trzy dni osiągnął sprzedaż na poziomie ponad 4 mln egzemplarzy.

Jeśli więc weźmiemy pod uwagę, że Ghost of Tsushimę w pierwszy weekend kupiło przynajmniej 2 mln graczy (a wynik będzie zapewne dużo większy), to Sony będzie mogło mówić o kolejnym dużym sukcesie.

Sprawdźcie również gameplay z tajemniczego Prophecy od Sucker Punch Productions.

Ghost of Tsushima najszybciej sprzedającym się nowym IP od Sony? Pierwsze informacje brzmią wyjątkowo dobrze

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Ghost of Tsushima.

Źródło: https://www.resetera.com/threads/ghost-of-tsushima-becomes-sony-fastest-selling-new-ip-based-on-player-stats.252279/

Komentarze (122)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper