Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.07.2020 18:59
Ghost of Tsushima
2011V

Ghost of Tsushima z dużym wyróżnieniem. Gra zebrała kapitalną ocenę w Japonii

Twórcy Ghost of Tsushimy nie zawiedli graczy zapewniając piękną produkcję z ciekawą opowieścią, ale warto zaznaczyć, że tytuł został doceniony również w Japonii. Jest to ciekawa sytuacja biorąc pod uwagę pochodzenie deweloperów oraz tematykę.

Od wczoraj możecie zapoznać się z naszą recenzją Ghost of Tsushimy, a z samego rana informowaliśmy o innych opiniach z Zachodu. Trzeba jednak zwrócić uwagę na bardzo ciekawą sytuację związaną z tytułem i redakcją Famitsu.

Japończycy przyznali produkcji ocenę 40/40 i jest to trzecia zachodnia pozycja, która otrzymała taką notę – wcześniej tylko The Elder Scrolls V: Skyrim oraz Grand Theft Auto V zgarnęło od Famitsu pełną notę. Trzeba w tym miejscu zaznaczyć, że w redakcji aż czterech dziennikarzy ocenia jeden tytuł i dlatego trudno, by gra osiągnęła maksymalną ocenę.

Sytuacja jest interesująca, ponieważ był to 1649 numer Famitsu i dotychczas tylko 26 tytułów zasłużyło na „doskonałą ocenę”. Jest to na pewno wyróżnienie dla deweloperów – Sucker Punch Productions to amerykańskie studio, które podjęło się tematu tak silnie związanego z Japonią, ale twórcy najwidoczniej nie zawiedli i dobrze zaprezentowali kulturę samurajów i samo umiejscowienie wydarzeń.

Źródło: https://www.pushsquare.com/news/2020/07/ghost_of_tsushima_is_the_third_western_game_to_earn_a_famitsu_perfect_score

Tagi: Ghost of Tsushima Sony Interactive Entertainment Sucker Punch