Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.07.2020 16:28
Ghost of Tsushima miejscówka
923V

Ghost of Tsushima pomaga prawdziwej Cuszimie. Gra zachęca turystów do odwiedzania wyspy

Sucker Punch Productions zaangażowało się w pomoc prawdziwej Cuszimie. Twórcy współpracują z między innymi Turystycznym Stowarzyszeniem Wyspy, by pokazać graczom ciekawe miejsca do zwiedzania.

Ghost of Tsushima to prawdopodobnie najszybciej kupowane nowe IP na aktualnej generacji od Sony, a deweloperzy chcą wykorzystać okazję, by pokazać graczom coś więcej niż tylko piękną oprawę w grze na PlayStation 4. Sucker Punch Productions nawiązało współpracę z Prefekturą Nagasaki oraz Turystycznym Stowarzyszeniem Wyspy Cuszima.

Dzięki pracy powstała strona The Tsushima City x Ghost of Tsushima, na której fani gry mogą znaleźć podstawowe informacje dotyczące tytułu oraz mogą sprawdzić, gdzie dokładnie znajdują się miejscówki wykorzystane w tytule przez deweloperów. Studio zadbało także o przedstawienie kontekstu historycznego, który został dobrze zaprezentowany w pozycji.

Sucker Punch Productions jednocześnie podkreśla, że Ghost of Tsushima tylko inspiruje się prawdziwą wyspą i z tego powodu niektóre miejsca nie są identyczne. Twórcy często korzystają z wybranych elementów Cuszimy, które zostały zaprezentowane w produkcji dostępnej tylko na PS4. Nie możemy tutaj oczekiwać bezpośredniego przeniesienia prawdziwych miejscówek do gry. Mimo wszystko jest to ciekawy pomysł, by właśnie przez Ghost of Tsushimę zachęcać do odwiedzania prawdziwej Cuszimy.

Sprawdźcie nasz poradnik do Ghost of Tsushimy.

Ghost of Tsushima prawdziwa mapa

Źródło: https://www.ign.com/articles/tsushima-tourist-board-partners-with-ghost-of-tsushima?sf125542858=1

Tagi: Ghost of Tsushima Sony Interactive Entertainment Sucker Punch