Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 27.06.2020 00:14
The Last of Us 2 Sukces
6053V

The Last of Us 2 z oficjalnym wynikiem sprzedaży. Gigantyczny sukces gry Naughty Dog

Nie musieliśmy długo czekać. Sony właśnie potwierdziło oficjalne wyniki sprzedaży The Last of us 2. Tak jak mogliśmy się spodziewać: produkcja Naughty Dog osiągnęła gigantyczny sukces. To największa premiera w historii PS4.

Już z samego rana wspominaliśmy o pozytywnych sygnałach dobiegających z kolejnych krajów, ale teraz możemy to oficjalnie napisać: The Last of Us 2 osiągnął ponad 4 mln sprzedanych egzemplarzy w zaledwie 3 dni! Gra osiągnęła kapitalny rezultat, a możemy podejrzewać, że to początek, ponieważ aktualnie Sony przedstawia wyniki do 21 czerwca, czyli z pierwszych dni po premierze.

„Z przyjemnością informujemy, że The Last of Us Part II jest obecnie najszybciej sprzedającym się ekskluzywnym tytułem w historii PS4, z ponad 4 milionami sprzedanych egzemplarzy na dzień 21 czerwca. Ten kamień milowy nie zostałby osiągnięty bez wsparcia ze strony naszych niesamowitych fanów, więc w imieniu wszystkich w SIE, dziękujemy!” - Eric Lempel Starszy wiceprezes ds. marketingu PlayStation Worldwide Marketing, SIE

Pozytywnych reakcji nie ukrywa także Neil Druckmann, wiceprezes Naughty Dog i reżyser The Last of Us 2:

„Jesteśmy tak ogromnie wdzięczni milionom fanów na całym świecie, którzy zagrali w The Last of Us Part II i dzielili się z nami swoimi przeżyciami w ciągu ostatniego tygodnia. Chcieliśmy opowiedzieć nowy rodzaj historii, która porusza trudne tematy i w nieoczekiwany sposób będzie dla Was wyzwaniem. Niesamowite było słyszeć, jak to doświadczenie odbiło się szerokim echem i skłoniło Was do rozważań i dyskusji. Inspiruje nas także Wasza kreatywność – niezależnie od tego, czy chodzi o Wasze wspaniałe zdjęcia w trybie Photo Mode, zapierające dech w piersiach GIF-y, czy też piosenki, które nagraliście na gitarze Ellie.”

Neil Druckmann podziękował również wszystkim deweloperom, którzy przyłączyli się do stworzenia tej produkcji.

W ostatnich tygodniach widzieliśmy bombardowanie recenzji na Metacritic czy też stworzenie petycji o „remake historii”, ale pomimo takich ruchów niektórych graczy, ponad 4 mln zainteresowanych chętnie poznało produkcję i ustanowiło wielki rekord dla całego Sony.

Teraz pozostaje tylko czekać na kolejny ruch Naughty Dog... Obyśmy nie musieli długo czekać na prezentację nowej gry tego utalentowanego studia.

Źródło: https://blog.playstation.com/2020/06/26/the-last-of-us-part-ii-sells-more-than-4-million-copies/

Tagi: Naughty Dog Sony Interactive Entertainment The Last of Us Part II