The Last of Us 2 z oficjalnym wynikiem sprzedaży. Gigantyczny sukces gry Naughty Dog

Gry
7427V
The Last of Us 2 z oficjalnym wynikiem sprzedaży. Gigantyczny sukces gry Naughty Dog
Wojciech Gruszczyk | 27.06.2020, 00:14

Nie musieliśmy długo czekać. Sony właśnie potwierdziło oficjalne wyniki sprzedaży The Last of us 2. Tak jak mogliśmy się spodziewać: produkcja Naughty Dog osiągnęła gigantyczny sukces. To największa premiera w historii PS4.

Już z samego rana wspominaliśmy o pozytywnych sygnałach dobiegających z kolejnych krajów, ale teraz możemy to oficjalnie napisać: The Last of Us 2 osiągnął ponad 4 mln sprzedanych egzemplarzy w zaledwie 3 dni! Gra osiągnęła kapitalny rezultat, a możemy podejrzewać, że to początek, ponieważ aktualnie Sony przedstawia wyniki do 21 czerwca, czyli z pierwszych dni po premierze.

Dalsza część tekstu pod wideo

„Z przyjemnością informujemy, że The Last of Us Part II jest obecnie najszybciej sprzedającym się ekskluzywnym tytułem w historii PS4, z ponad 4 milionami sprzedanych egzemplarzy na dzień 21 czerwca. Ten kamień milowy nie zostałby osiągnięty bez wsparcia ze strony naszych niesamowitych fanów, więc w imieniu wszystkich w SIE, dziękujemy!” - Eric Lempel Starszy wiceprezes ds. marketingu PlayStation Worldwide Marketing, SIE

Pozytywnych reakcji nie ukrywa także Neil Druckmann, wiceprezes Naughty Dog i reżyser The Last of Us 2:

„Jesteśmy tak ogromnie wdzięczni milionom fanów na całym świecie, którzy zagrali w The Last of Us Part II i dzielili się z nami swoimi przeżyciami w ciągu ostatniego tygodnia. Chcieliśmy opowiedzieć nowy rodzaj historii, która porusza trudne tematy i w nieoczekiwany sposób będzie dla Was wyzwaniem. Niesamowite było słyszeć, jak to doświadczenie odbiło się szerokim echem i skłoniło Was do rozważań i dyskusji. Inspiruje nas także Wasza kreatywność – niezależnie od tego, czy chodzi o Wasze wspaniałe zdjęcia w trybie Photo Mode, zapierające dech w piersiach GIF-y, czy też piosenki, które nagraliście na gitarze Ellie.”

Neil Druckmann podziękował również wszystkim deweloperom, którzy przyłączyli się do stworzenia tej produkcji.

W ostatnich tygodniach widzieliśmy bombardowanie recenzji na Metacritic czy też stworzenie petycji o „remake historii”, ale pomimo takich ruchów niektórych graczy, ponad 4 mln zainteresowanych chętnie poznało produkcję i ustanowiło wielki rekord dla całego Sony.

Teraz pozostaje tylko czekać na kolejny ruch Naughty Dog... Obyśmy nie musieli długo czekać na prezentację nowej gry tego utalentowanego studia.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do The Last of Us Part II.

Źródło: https://blog.playstation.com/2020/06/26/the-last-of-us-part-ii-sells-more-than-4-million-copies/

Komentarze (213)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper