Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 19.07.2020 11:59
Splinter Cell powraca - twierdzi włoski aktor głosowy Sama Fishera
642V

Splinter Cell powraca - twierdzi włoski aktor głosowy Sama Fishera

Splinter Cell powraca - tak przynajmniej twierdzi włoski aktor głosowy, odpowiadający za rolę Sama Fishera w tamtejszej wersji językowej. Zapowiedź miała pojawić się już w tym roku, ale panująca pandemia to uniemożliwiła.

Splinter Cell od lat nie otrzymało nowej odsłony. Ostatnia pojawiła się prawie 7 lat temu. Nie oznacza to jednak, że Ubisoft zapomniał o swojej kultowej postaci. Sam Fisher pojawił się choćby gościnnie najpierw w Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands, a później w kolejnej odsłonie cyklu - Tom Clancy's Ghost Recon: Breakpoint.

Autorem doniesienia o tym, że Splinter Cell otrzyma nową odsłonę, jest Luca Ward - aktor głosowy odgrywający rolę Sama Fishera we włoskich wersjach językowych gier z serii. Zwykle podobne wypowiedzi nie są traktowane zbyt wiarygodnie, ale również niektóre ruchy Ubisoft dają nadzieję na nową odsłonę cyklu.

Jednym z takich ruchów jest powrót do firmy Maxime Belanda, o czym informowaliśmy na początku tego roku. To osoba, która przy produkcji Tom Clancy's Splinter Cell: Conviction oraz Splinter Cell: Blacklist pełniła rolę dyrektora kreatywnego. Jakiś czas temu na twitterze hiszpańskiego oddziału firmy pojawił się post, który również podgrzał atmosferę.

Niniejszą informację należy oczywiście traktować z przymrużeniem oka, bo nie jest oficjalnym potwierdzeniem tego, że nowa odsłona cyklu faktycznie powstaje. Nawet jeśli, nie musi to być coś na co większość fanów liczy. W tym miejscu warto przypomnieć o doniesieniach z zeszłego roku, że Splinter Cell ma otrzymać grę przygotowaną na Oculusa.

Źródło: https://www.gry-online.pl/newsroom/powstaje-nowy-splinter-cell-twierdzi-wloski-glos-sama-fishera/z31e283

Tagi: splinter cell Ubisoft