Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.07.2019 18:14
Splinter Cell VR
819V

Splinter Cell i Assassin's Creed VR. Facebook przygotowuje ekskluzywne gry na Oculus VR

Facebook chce wzmocnić swoją pozycję na rynku wirtualnej rzeczywistości, więc szuka kolejnych partnerów, którzy zapewnią firmie odpowiednie produkcje dla Oculusa. Według najnowszych informacji, Mark Zuckerberg dogadał się z Ubisoftem i na jego sprzęcie pojawią się gry z serii Splinter Cell i Assassin's Creed.

Nie jest to jeszcze do końca potwierdzona wiadomość, ale dziennikarze TheInformation otrzymali szczegóły ciekawej transakcji. Dzięki podpisanej umowie gry z serii Splinter Cell i Assassin's Creed trafią na Oculus VR.

The Division 2 z bezpłatną zawartością

W przeciągu kilku następnych godzin powinniśmy otrzymać szczegółową zapowiedź, jednak wiele na to wskazuje, że produkcji Ubisoftu będą dostępne ekskluzywnie na Oculusie. Będzie to na pewno ciekawa sytuacja, która może skłonić niektórych graczy do sięgnięcia po Oculus VR.

Facebook zagwarantował sobie możliwość przeniesienia „popularnych gier” w rejony wirtualnej rzeczywistości. Pewnie nie każdy tytuł nadaje się na VR, jednak przy odpowiednim zaangażowaniu – z tego pomysłu może narodzić się kilka ciekawych doświadczeń.

W Sieci nie brakuje opinii, że jest to dobra wiadomość dla fanów marki Splinter Cell, którzy wciąż czekają na zapowiedź pełnoprawnej kontynuacji. Facebook podobno był zainteresowany tym IP, ponieważ porty starszych gier mogą zostać ciepło przyjęte po ujawnieniu powrotu Sama Fishera.

Więcej o grach Ubisoftu:

Źródło: https://www.videogamer.com/news/splinter-cell--assassins-creed-reportedly-to-get-oculus-vr-games-developed-by-facebook

Tagi: Assassin's Creed oculus oculus vr splinter cell Ubisoft