Tom Clancy's Splinter Cell: Conviction

Tom Clancy's Splinter Cell: Conviction

Ocena wg platformy:

PC 7.4
X360 7.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Ubisoft Montreal
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja,   Skradanka
Śr. czas:
15 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
13.04.2010
Europa:
16.04.2010
Polska:
16.04.2010
Producent:
Ubisoft Montreal
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja,   Skradanka
Śr. czas:
15 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
13.04.2010
Europa:
16.04.2010
Polska:
16.04.2010

Tom Clancy's Splinter Cell: Conviction - opis gry

Splinter Cell: Conviction to gra akcji z elementami skradanki wyprodukowana przez studio Ubisoft Montreal i wydana przez Ubisoft w kwietniu 2010 roku na konsolę Xbox 360. Planowany sequel Conviction o podtytule Blacklist dostępny będzie zarówno dla posiadaczy konsoli Microsoftu, jak i właścicieli pecetów.

Głównym bohaterem Conviction jest Sam Fisher, człowiek, który jest w stanie poświęcić wszystko dla swojej ojczyzny. Do tej pory dał się poznać jako spełniający rozkazy tajny agent pracujący dla agencji Third Echelon. Po tym jak córka bohatera zginęła w wypadku samochodowym Fisher zmienił się, podobnie jak jego sposób postrzegania świata i priorytety. Kariera w Third Echelon się skończyła, a w końcu do jego uszu dociera informacja, że ów wypadek niekoniecznie był tylko nieszczęśliwym zbiegiem okoliczności, a w dodatku w to wszystko zdają się być wmieszani byli pracodawcy Sama. Protagonista bierze więc sprawy w swoje ręce, co nie będzie łatwe, gdyż jak już na starcie się okazuje, Third Echelon ma swoje kontakty wszędzie i nie sprawia im większego problemu namierzenie byłego agenta.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Rozgrywkę w Splinter Cell przy okazji Conviction spotkało parę zmian, z kilku znanych patentów także zrezygnowano. Choć elementy skradankowe dalej pełnią tutaj kluczową rolę, to gra momentami zmienia się w strzelaninę i to niekoniecznie z woli grającego. Gry Ubisoft Montreal praktycznie nie da się przejść bez pokazania się przeciwnikowi - w grze są momenty, kiedy Fisher musi zdradzić swoją obecność, by w ogóle popchnąć akcję do przodu. Tutaj właśnie wyłania się pierwsza ze zmian, czyli dodanie systemu osłon. Ubisoft nie zapomniał jednak z czego zasłynęła seria i przez większość gry nie ma problemu, by rozwiązywać kolejne problemy po cichu. Z kolei by to robić, głównym sprzymierzeńcem gracza będzie oczywiście cień. Oprócz kampanii, gra oferuje także multiplayer, będący fabularnym prologiem Conviction.

 

Pierwsze części serii wyznaczały nowe standardy pod względem graficznym, przede wszystkim prezentując świetną grę świateł i cieni. Splinter Cell: Conviction standardów nie wyznacza, mimo to oprawa graficzna prezentuje bardzo wysoki poziom.

Wideo - Tom Clancy's Splinter Cell: Conviction

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (18)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper