Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands

Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands

Ocena wg platformy:

PC 7.5
PS4 7.6
XONE 7.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Ubisoft Paris
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strzelanina,   Otwarty świat
Śr. czas:
50 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
07.03.2017
Europa:
07.03.2017
Polska:
07.03.2017
Producent:
Ubisoft Paris
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strzelanina,   Otwarty świat
Śr. czas:
50 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
07.03.2017
Europa:
07.03.2017
Polska:
07.03.2017

Recenzja redakcji

Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands - recenzja gry
8.0
Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands - recenzja gry
PC PS4 XONE

Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands - opis gry

Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands to strzelanina taktyczna z otwartym światem wyprodukowana i wydana przez firmę Ubisoft. Tytuł ukazał się na komputerach oraz na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Wildlands to dziesiąta odsłona serii Tom Clancy’s Ghost Recon.

Fabuła

Dalsza część tekstu pod wideo

Akcja Wildlands rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, w roku 2019 w Boliwii. To południowoamerykańskie państwo staje się coraz bardziej niestabilne z powodu poczynań karteli narkotykowych, a zwłaszcza jednego, Santa Blanca, który zaczynał skromnie w Meksyku, a następnie rozrósł się do rozmiarów, które pozwalają mu trząść całym krajem. Sytuacja w Boliwii niepokoi Stany Zjednoczone, ale czerwona linia zostaje przekroczona, gdy porwany i zabity zostaje agent Drug Enforcement Administration, agencji do zwalczania narkotyków. Rząd amerykański rozpoczyna operację Kingslayer, w której udział bierze specjalny oddział komandosów nazywanych “Duchami”.

Gameplay

Ghost Recon: Wildlands to taktyczny shooter, w którym rozgrywkę śledzimy z perspektywy trzeciej osoby (z możliwością przełączania się na widok z pierwszej podczas celowania). W grze kierujemy oddziałem tak zwanych “Duchów” i jest to zarazem pierwsza część serii Ghost Recon, w której akcja rozgrywa się w otwartym świecie. Twórcy przygotowali kilka rodzajów terenów jak lasy, góry, pustynie czy równiny oraz zaimplementowali zmienne pory dnia i warunki pogodowe. Patenty te mają duże znaczenie podczas naszych zmagań.

Kampania składa się z misji, które można wykonywać na różne sposoby: skradając się, eliminując nieprzyjaciół z daleka, eliminując ich z bliska itd. Warto dodać, że misje rozpoczynają się dopiero wtedy gdy dotrzemy we wskazane miejsce, co można uczynić na piechotę lub korzystając z jakiegoś pojazdu, w tym z helikopterów. Poza tym nie brakuje tu też zadań pobocznych.

Gra daje nam możliwość dobrania wyposażenia dla komandosów. Sprzęt ten można potem upgrade’ować (komandosi zresztą też otrzymują punkty doświadczenia). Co warto dodać, z racji tego, że akcja toczy się w czasach współczesnych, sprzęt także jest bardziej współczesny niż miało to miejsce w Advanced Warfighter czy Future Soldier. Nowością względem poprzednich odsłon cyklu są drony.

Świat gry zamieszkują też inni ludzie, którzy nie są obojętni na nasze działania. Mogą być do nas nastawieni pozytywnie, mogą być nastawieni negatywnie, co wpływa później na sposób, w jaki wykonujemy misje.

Grać możemy w pojedynkę (wówczas wydajemy komendy AI) lub z trzema innymi osobami w co-opie.

Skandal

Warto wspomnieć, że Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands wywołało skandal międzynarodowy. Rząd boliwijski wyraził niezadowolenie z powodu tego, że Boliwia została przedstawiona w grze jako państwo upadłe, nad którym faktyczną kontrolę sprawują kartele narkotykowe.

Wideo - Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (10)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper