Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 22.01.2020 13:26
splinter cell
509V

Dyrektor kreatywny gier z serii Splinter Cell powraca do studia Ubisoft

Ubisoft ma zamiar odzyskać dobre imię na rynku gier - zespół wprowadził ogromne zmiany w zespole nadzorczym, a teraz ściągnął do swojego studia dyrektora kreatywnego serii Splinter Cell.

Ubisoft przechodzi obecnie ogromne zmiany - w miniony weekend dowiedzieliśmy się, że francuski gigant ma zamiar przeprowadzić ogromne zmiany w zespole nadzorczym sprawującym pieczęć nad zespołami zajmującymi się tworzeniem nowych gier z różnych serii - Ubisoft chce, aby ich gry nie były żmudne, a każda z nich pozwoliła doświadczyć nowych, niezapomnianych wrażeń.

Francuzi powitali również w swoich progach Maxime Belanda, który swego czasu odpowiadał za serię Splinter Cell. Jego profil na witrynie Linkedin pokazuje, że mężczyzna po krótkiej przerwie ponownie zawitał do Ubisoftu. Jeszcze parę tygodni temu pracował dla Epic Games, ale najwidoczniej praca u Tima Sweeneya niezbyt mu się spodobała.

Zasłużony dyrektor kreatywny pracował między innymi przy takich projektach jak Assassin's Creed, Far Cry 4, Far Cry Primal, Far Cry 5 - a odpowiadał za Rainbow Six: Vegas, Splinter Cell: Conviction oraz Splinter Cell: Blacklist. 

Możliwe, że Ubisoft ma zamiar powrócić do pokochanej przez graczy na całym świecie serii Splinter Cell - najnowsza odsłona przygód Sama Fishera, Splinter Cell: Blacklist, pojawiła się na rynku w 2013 roku. Mężczyzna podczas swojej ponad dwudziestoletniej pracy w Ubisofcie był najbardziej związany właśnie z ową serią.

Warto zajrzeć na:

Źródło: GamingBolt.com

Tagi: splinter cell: blacklist Ubisoft