Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.07.2020 15:18
Cyberpunk 2077
6720V

Cyberpunk 2077 i problem z Edycją Kolekcjonerską. CD Projekt RED bierze na siebie odpowiedzialność

Od kilku godzin otrzymywaliśmy niepokojące informacje od naszych czytelników dotyczące edycji kolekcjonerskiej Cyberpunka 2077. CD Projekt RED postanowił zabrać głos w sprawie i wyjaśnia wszystkie nieścisłości – to studio przygotowujące grę bierze odpowiedzialność za dostarczenie gry.

Tytułem wstępu na pewno trzeba wyjaśnić problem: CDP zgłosiło wniosek o upadłość i dzisiaj gracze otrzymują listownie informacje od syndyka w sprawie edycji kolekcjonerskich Cyberpunka 2077. Nasi czytelnicy obawiali się, że nie otrzymają produkcji na czas lub co gorsza nie będą mogli wyegzekwować wpłaconych wcześniej pieniędzy.

Sytuację postanowił wytłumaczyć CD Projekt, który przedstawił poniższą wiadomość:

Drogi Kliencie,

Kontaktujemy się z Tobą w imieniu spółki CD PROJEKT S.A. z siedzibą w Warszawie („CD PROJEKT RED”) w związku z dokonaniem przez Ciebie zakupu gry „Cyberpunk 2077" („Gra”) w przedsprzedaży za pośrednictwem sklepu internetowego, znajdującego się pod adresem: https://cyberpunk.sklep.pl/ („Sklep internetowy”).

Przede wszystkim – CD PROJEKT RED gwarantuje, że gra do Ciebie trafi, niezależnie od tego, czy otrzymałeś/-aś wiadomość od syndyka o innej treści. We wszystkich kwestiach związanych z odebraniem Gry najlepiej kontaktuj się bezpośrednio z nami.

Dystrybucja Gry na terenie Polski poprzez Sklep internetowy prowadzona była przez spółkę CDP sp. z o.o. w upadłości z siedzibą w Warszawie („CDP”), która jest całkowicie niezależną spółką od CD PROJEKT RED (dewelopera odpowiedzialnego za produkcję Gry). W dniu 11 maja 2020 roku postanowieniem Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIX Wydziału Gospodarczego ds. Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych doszło do ogłoszenia upadłości CDP, co sprawia, że CDP niestety nie będzie w stanie samodzielnie zrealizować złożonych zamówień na Grę.

Wobec zaistniałej sytuacji CD PROJEKT RED postanowiła przyjąć na siebie zobowiązanie i odpowiedzialność za dostarczenie Gry oraz ewentualne dokonanie zwrotów wpłaconych kwot osobom, które odstąpiły od umowy po dniu ogłoszenia upadłości CDP. Jako deweloper odpowiedzialny za produkcję Gry nie chcemy, żeby graczy spotkały jakiekolwiek negatywne konsekwencje związane z upadłością naszego dystrybutora (tj. CDP), dlatego zapewniamy, że dostarczymy Grę wszystkim osobom, które ją zamówiły - bez żadnych dodatkowych opłat i formalności.

Na koniec informujemy, że w powyższym celu będziemy przetwarzali Twoje dane osobowe, które otrzymaliśmy od CDP - więcej informacji na ten temat w załączonej klauzuli informacyjnej. 

W razie jakichkolwiek pytań - napisz do nas na adres:

zamowienia_pl -at- cyberpunk dot net
.

Zespół CD PROJEKT RED

Warto na pewno przypomnieć, że aktualnie dystrybutorem Cyberpunka 2077 w Polsce jest Cenega, jednak rodzimy wydawca nie zajmował się edycjami kolekcjonerskimi produkcji CD Projekt RED. Sytuacja jest jednak bardzo kłopotliwa, ponieważ gracze otrzymali dzisiaj listowne wiadomości, więc twórcy postanowili wydać powyższe oświadczenie.

Trzeba przyznać, że jest to bardzo nietypowa sytuacja, ponieważ raczej nie jest czymś normalnym, by gracze otrzymywali listy od syndyka dotyczące zamówionej i oczekiwanej gry, ale na szczęście teraz wszyscy zainteresowani mogą odliczać do zbliżającej się premiery.

Źródło: CD Projekt / Maciej2801

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077