Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.04.2020 16:49
Cyberpunk 2077 CDP
4871V

CDP zgłosił wniosek o upadłość. Weteran branży zniknie z rynku

Nie mamy dobrych informacji dla sympatyków rodzimej sceny, którzy wspierają wydawców i wierzą w sukces firm. CDP złożył wniosek o upadłość. Najstarszy polski dystrybutor gier wideo nie zdołał podnieść się po ostatnich problemach.

Potwierdził się czarny scenariusz dotyczący CDP. Firma nie zdoła podnieść się po problemach i wydawca założony w latach 90. przez Michała Kicińskiego i Marcina Iwińskiego, złożył wniosek o upadłość. Trzeba jednak zaznaczyć, że już od 2014 roku CDP nie miało nic wspólnego z CD Projektem, ponieważ Michał Gembicki i Marcin Wesołowski zdecydowali się opuścić grupę CD Projekt i wykupili wydawnictwo. CDP nie jest nawet łączone już ze sklepem cdp.pl, którego aktualnym właścicielem jest Merlin Commerce.

W styczniu informowaliśmy naszych czytelników o pierwszych złych sygnałach z CDP – na początku pojawiła się plotka, według której opóźnienie premiery Cyberpunka 2077 spowodowało duże problemy w CDP, ale później otrzymaliśmy stanowisko zarządu dotyczące sytuacji. Zwolnienia przeprowadzone w CDP nie miały nic wspólnego z działaniami CD Projekt RED.

Cyberpunk 2077 miał być ostatnią dużą produkcją wydaną przez CDP na rodzimym rynku, ale jak wiadomo CD Projekt musiał zareagować na problemy i to CENEGA wrzuci na między innymi polskie półki sklepowe najnowszą pozycję CD Projekt RED.

Źródło: https://www.pb.pl/weteran-branzy-gier-bankrutuje-988868

Tagi: cdp polska polska branża