Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.03.2020 15:00
V Cyberpunk 2077 Cenega wydawcą
1402V

Cyberpunk 2077 z nowym dystrybutorem w Polsce. Cenega zadba o dostarczenie gry na czas

Cyberpunk 2077 nie zostanie dostarczony na rynek przez CDP. Problemy firmy najwidoczniej wpłynęły na sytuację i o jedną z najważniejszych gier 2020 roku zadba Cenega. Firma otrzymała także pod swoje skrzydła Wiedźmina 3: Dziki Gon.

Pod koniec stycznia informowaliśmy o problemach rodzimego CDP. Wydawca musiał zwolnić część zespołu i choć według oficjalnego stanowiska, niedogodności nie są powiązane z przełożeniem premiery Cyberpunka 2077, to jednak CDP nie zadba o dostarczenie gry na rynek.

CD Projekt i Cenega właśnie ogłosiły początek nowej współpracy, dzięki której to właśnie ta druga firma zajmie się dystrybucją Cyberpunka 2077 na rynek polski. Cenega w pakiecie otrzymała również Wiedźmina 3: Dziki Gon.

Michał Nowakowski, Członek Zarządu CD PROJEKT S.A., skomentował sytuację następującymi słowami:

„Cenega to doświadczony dystrybutor i nasz sprawdzony partner poza granicami Polski. Nasza dotychczasowa współpraca nad promocją gry Cyberpunk 2077 na Węgrzech sprawia, że jestem przekonany, iż działania dystrybucyjne w kraju będą przebiegać na równie wysokim poziomie.”

Marek Chyrzyński, Prezes Zarządu Cenega S.A., nie ukrywa zadowolenia z nowej gry w portfolio:

„Cyberpunk 2077, to nie tylko wyjątkowo oczekiwany przez graczy z całego świata tytuł, ale też marka, która ma wyjątkowe znaczenie w naszym kraju. CD PROJEKT RED to zespół profesjonalistów i pasjonatów, których dotychczasowe dokonania są gwarancją, że ich najnowsza produkcja będzie doskonała. Rozszerzenie naszej współpracy na Polskę, to dla nas powód do dumy. Cieszymy się, że będziemy mogli wykorzystać nasze doświadczenie w dystrybucji przy tak ważnej premierze gry.”

Trzeba na pewno zaznaczyć, że CD Projekt i Cenega współpracują ze sobą od lat, ale na rynku czeskim, słowackim i węgierskim. Już wcześniej wydawca został oficjalnym dystrybutorem Cyberpunka na Węgrzech.

Na naszym serwisie przeczytacie także inne informacje o Cyberpunk 2077:

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077