Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 08.07.2020 13:27
re village
1013V

Resident Evil 8 - mieszkańcy wioski odegrają znaczącą rolę

Informator podaje, że w Resident Evil Village spotkamy wiele pobocznych postaci, których los będzie zależał od naszych decyzji.

Resident Evil Village zostało zapowiedziane na konferencji Sony, The Future of Gaming. Od tego czasu dostaliśmy kilka konkretów nt. nadchodzącej pozycji japońskiego giganta - Capcomu. Ósma część kultowej marki powstaje już ponad 3 lata, a gracze mają przygotować się na rozwinięcie wątku Ethana i jego żony, Mii, czyli głównych bohaterów Resident Evil VII. Dopowiedziano również, że historia w RE Village będzie dłuższa od tej, którą mogliśmy przeżyć w RE7.

Dzisiaj dowiadujemy się, że w nadchodzącej części serii znaczącą rolę odegrają mieszkańcy wioski, których będziemy spotykać podczas zabawy, a przynajmniej tak twierdzi AestheticGamer, insider, który już niejednokrotnie zdradzał interesujące informacje płynące ze wschodu. 

Capcom bardzo niechętnie podchodził w swoich tytułach do postaci pobocznych. W grach wchodzących w skład Resident Evil można powiedzieć, że prawie w ogóle ich nie było, ponieważ skupiano się przede wszystkim na setkach zombie. Ósma część ma wprowadzić wiele innowacji, a właśnie jedną z nich mają być mieszkańcy wioski, do której trafimy w następnym roku. Co jednak najciekawsze, NPC-e mają dostać wątki poboczne, od których będzie zależał ich los, a także główna oś fabularna.

Jeśli owe informacje okażą się być prawdziwe, to możemy spodziewać się, że będzie działało to na zasadzie podjęcia moralnych, nie do końca jasnych decyzji. Capcom niejednokrotnie zaskakiwał, a może i zdarzyć się, że darowanie komuś życia nie zawsze będzie wiązało się z dobrym zakończeniem, bowiem nigdy nie wiadomo, kto wbije nam nóż w plecy.

Źródło: https://www.dualshockers.com/resident-evil-village-will-reportedly-feature-lots-of-side-characters/

Tagi: Capcom Resident Evil Village