Iza Łęcka Iza Łęcka 02.07.2020 07:00
Resident Evil 8
1528V

Resident Evil 8 powstaje od 3,5 roku. Capcom zdradza nowe informacje o grze

Capcom przygotowuje graczy na premierę pełnoprawnej części Resident Evil. Gra jest rozwijana już od ponad 3 lat i łączy się z przygodą z 2017 roku. Będziemy mieć do czynienia z kontynuacją bardzo mocno powiązaną z Resident Evil 7.

W najnowszym numerze Famitsu pojawił się wywiad z twórcami Resident Evil 8. Tsuyoshi Kanda oraz Pete Fabiano opowiadają o grze, a dzięki tłumaczeniom Alexa Aniela, sympatyka marki, poznaliśmy odpowiedzi na wszystkie pytania i możemy zdradzić kilka nowych szczegółów dotyczących produkcji. 

Resident Evil Village jest rozwijany od 3,5 roku i w wielu miejscach będzie połączony z Resident Evil 7. Producenci bezpośrednio mówią o kontynuacji i zachęcają: „jeśli nie grałeś w RE7, proszę zrób to!”. Rzeczywiście powinniśmy się przygotować na wątek Ethana i Mii, jednak jak zaznaczają twórcy, jeszcze nie wszystko zostało w tej kwestii powiedziane.

W oficjalnym materiałach zamiast „Resident Evil 8” zobaczymy „Resident Evil Village”, gdyż jak zostało podkreślone „wioska jest kolejnym bohaterem gry”. Jeśli dokładnie przyjrzymy się zwiastunowi, możemy dostrzec bezpośrednie połączenie historii Ethana z Resident Evil 7 i Resident Evil 8.

Twórcy potwierdzili także przeciek związany z umiejscowieniem wioski – akcja Resident Evil 8 rozgrywa się w Europie. Capcom ponownie zdecydował się na pierwszoosobową kamerę, gdyż zgodnie z opinią deweloperów, pozwala to na głębsze zanurzenie w doświadczeniu. Jak na razie nie możemy oczekiwać na więcej informacji we wspomnianej kwestii, ale podczas rozgrywki poczujemy jak „FPS bardzo rozwinął się w Village”.

W grze pojawią się wilkołaki, które są jednym z przeciwników, jednak aktualnie zespół nie zdradza szczegółów ich pochodzenia. Zarządzanie ekwipunkiem będzie ważnym elementem produkcji, rozwinięto także wątek łamigłówek, który jest bardzo ważny w Resident Evil 8.

Capcom zdecydował się porzucić rozwijanie tytułu na poprzednią generację, gdyż PS5 i Xbox Series X pozwolą na znacznie lepszą oprawę oraz dźwięk. Ekrany wczytywania również zostaną zmniejszone, a next-geny pozwalą zaoferować „bardziej wciągające doświadczenie”. Prace nad Resident Evil 8 zostały zakończone w 60%, a kolejne informacje o tytule zostaną ujawnione w sierpniu.

Jeżeli jesteście zainteresowani nową odsłoną gry Capcomu, przypominamy, że w ostatnich dniach otrzymaliśmy dodatkowe informacje dotyczące czasu rozgrywki w Resident Evil 8, a jeden z informatorów wspomniał, że produkcja może zawierać pełne doświadczenie VR.

Źródło: https://wccftech.com/resident-evil-village-famitsu-development-3-5-years-puzzle-solving/

Tagi: Capcom Famitsu Resident Evil 8 Resident Evil Village