Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.06.2020 15:19
Resident Evil 8
3208V

Resident Evil 8 z nowymi szczegółami. Czas gry i rozmiar produkcji zaskoczy fanów

Capcom może bardzo pozytywnie zaskoczyć wszystkich fanów serii Resident Evil. AestheticGamer podzielił się nowymi informacjami o grze i jego zdaniem Resident Evil 8 będzie jedną z największych produkcji z tego uniwersum. Twórcy jednak nie chcą przesadzić.

Zapowiedź Resident Evil 8 odbyła się podczas The Future of Gaming, ale teraz czekamy na nowe informacje oraz materiały z gry. Japończycy aktualnie nie śpieszą się z prezentacją nowych szczegółów, ale na szczęście kolejny raz AestheticGamer wypowiada się na temat produkcji.

Informator potwierdził, że Resident Evil 8 posiada znacznie więcej opcjonalnych aktywności – podobnych do skarbów znanych z Resident Evil 4 i Resident Evil 5. Tym razem jednak te elementy będą bardziej ukryte i są całkowicie opcjonalne. Twórcy zdecydowali się na mieszankę otwartych przestrzeni z liniową rozgrywką, ale bardzo duży nacisk położono na eksplorację – ten element został rozbudowany do poziomu, którego nie spotkaliśmy w tej serii. Deweloperzy podobno zdecydowali się nawet na system znany z Dark Souls i bohater może odblokować dodatkowe obszary, gdy posiada odpowiednie umiejętności lub wyposażenie.

AestheticGamer nie zna dokładnego czasu potrzebnego do ukończenia Resident Evil 8, ale będzie to prawdopodobnie najdłuższa odsłona stworzona na RE Engine. Deweloperzy nie idą na rekord w całym uniwersum (gra będzie krótsza od Resident Evil 6 i Resident Evil 4), ale opowieść jest podobno bardziej rozbudowana od Resident Evil 7, Resident Evil 2 i Resident Evil 3.

Są to bardzo pozytywne informacje, która pozwalają z większym spokojem wyczekiwać na nowe materiały z gry. Resident Evil 8 ma trafić na rynek na początku przyszłego roku i pozycja powstaje już wyłącznie na nową generację.

Dla porównania, czas gry poprzednich części Resident Evil (za howlongtobeat):

  • Resident Evil 4 – 16 godzin
  • Resident Evil 6 – 21,5 godziny
  • Resident Evil 8  – XX godzin
  • Resident Evil 7 – 9,5 godziny
  • Resident Evil 2 (2019) – 8 godzin
  • Resident Evil 3 (2020) – 6 godzin

Źródło: https://www.psu.com/news/rumor-resident-evil-8-game-length-teased-has-bigger-focus-on-exploration-than-previous-titles/ + Twitter: AestheticGamer1

Tagi: Capcom Resident Evil Village