Baldur's Gate: Enhanced Edition. Ogromna modyfikacja od polskiego autora oficjalnie zadebiutowała

Gry
1732V
Baldur's Gate: Enhanced Edition. Ogromna modyfikacja od polskiego autora oficjalnie zadebiutowała
Kajetan Węsierski | 04.07.2020, 16:30

Jeśli zdążyliście przejrzeć każdy zakątek w genialnym świecie Baldur's Gate, to koniecznie powinniście zainteresować się modyfikacją, która dodaje do gry całą masę nowej zawartości. 

Baldur's Gate: Enhanced Edition to odświeżona wersja kultowej gry RPG, która ukazała się kilka lat temu, nakładem studia Beamdog. Wiele wskazuje na to, że zainteresowanie graczy serią nie skończy się w najbliższym czasie, albowiem niedługo czeka nas przecież premiera trzeciej części Baldur's Gate.

Dalsza część tekstu pod wideo

Jeśli jednak zdążyliście uporać się z dwiema pierwszymi i nie wiecie, jak umilić sobie oczekiwanie na Baldur's Gate III, to warto zainteresować się ogromną modyfikacją "Nowe Opowieści z Wybrzeża Mieczy", której autorem jest Piotr Nowakowski, kryjący się pod pseudonimem "nowus777". Wczoraj, po czterech latach długiej i ciężkiej pracy, mod wreszcie ujrzał światło dzienne w pełnej okazałości. 

Jak przekazał sam autor, po zainstalowaniu, do naszej gry dodane zostaną:

  • 10 nowych postaci do przyłączenia (każdy z nowych NPC posiada rozbudowany quest, ścieżkę przyjaźni oraz romansu);
  • Zupełnie nowe, w pełni autorskie misje;
  • Kilkanaście nowych lokacji do eksplorowania;
  • Ponad 100 nowych postaci, w tym także groźnych przeciwników;
  • Podstawowe polskie udźwiękowienie dla nowych postaci oraz NPC znanych z wersji Enhanced Edition (Neera, Rasaad, Dorn, Baeloth);
  • I wiele więcej...

Jeśli jesteście zainteresowani, to całość możecie pobrać z tego miejsca, a jeżeli wciąż się wahacie, może zachęci Was zapowiedź, która ukazała się w ubiegłym miesiącu:

Źródło: własne

Komentarze (11)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper