Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.07.2020 15:31
DiRT 5
596V

DiRT 5 z kolejnymi szczegółami. Twórcy ujawnili wszystkie klasy samochodów

Codemasters przygotowuje się do premiery F1 2020, ale deweloperzy nie mogą zapomnieć o kolejnych wyścigach. Już w październiku wyląduje na rynku DiRT 5 i już teraz możemy zapoznać się ze wszystkimi klasami samochodów zaoferowanych przez twórców.

DiRT 5 to jedna z ciekawszych propozycji, bo choć gra zmierza jeszcze na dwie generacje, to jednak deweloperzy chętnie mówią o wykorzystaniu atutów obu next-genów. Codemasters chce zapewnić dobre wsparcie dla DualSense od PS5 i zaoferuje wyścigi w 120 klatkach na sekundę na Xboksie Series X.

Jednak niezależnie od wybranej platformy, gracze mogą mieć pewność, że otrzymają dostęp do zróżnicowanych samochodów, a podczas rozgrywki sprawdzą ciekawą historię – w wydarzeniach wystąpią Troy Baker i Nolan North.

Deweloperzy chcą przygotować graczy na atrakcje i opublikowali kompletną listę klas samochodów. W tytule sprawdzimy zróżnicowane maszyny, które oczywiście będą odpowiednie dla specjalnych wyścigów:

 • Cross Raid - Zbudowane specjalnie do jazdy na trudnym terenie, Cross Raid łączą szybkość, moc i wytrzymałość. Ciężarówki tej klasy to między innymi Volkswagen Race Touareg 3 i debiutujący w grach Laffite G-Tec X-Road.
 • Rock Bouncer - Wielkie koła, potężne zawieszenie, ogromna klatka bezpieczeństwa, a w samym środku - ty. Klasa Rock Bouncer pokonuje najcięższe tereny, dzięki odpowiedniej trakcji, przyspieszeniu i po prostu upartemu charakterowi.
 • Formula Off Road - Do tej klasy należy potężny WS Auto Racing Mudclaw - prawdziwa bestia z ogromnymi oponami i jeszcze większą mocą. Formula Off Road to pojazdy idealne do przejechania po wszystkim i przejechania tego szybko.
 • Rally Cross - Podstawa serii DIRT, samochody tej klasy są szybkie na każdym terenie i dobre do manewrów na węższych drogach i ostrych zakrętach. Na przykład Peugeot 208 WRX lub Citroen C3 R5, które doskonale skręcają i jeszcze lepiej przyspieszają.
 • Classic Rally - Cofnijmy się w czasie do kultowych maszyn, które spopularyzowały ideę szybkiej jazdy po każdym terenie. Od Fiata 131 Abarth Rally aż do Porsche 924 GTS Rallye, ci bohaterowie dawnych lat przypomną swoją siłą i wynikami, że wiek nie ma znaczenia.
 • 80s Rally - Lata osiemdziesiąte były złotą erą sportów terenowych, więc żadna gra z serii DIRT nie będzie bez nich kompletna. Zobaczymy tu zarówno ulubieńców fanów, takich jak Ford RS200, oraz niesamowitych debiutantów, na przykład Porsche 959 Prodrive Rally Raid - wszystko w klasie, która starzeje się jak dobre wino.
 • 90s Rally - Przeżyj znów lata dziewięćdziesiąte - czasy, gdy jazda terenowa stała się naprawdę popularna na świecie i przeżyj to jeszcze raz z takimi autami jak Subaru Impreza S4 oraz Mitsubishi Lancer Evo VI. To nie wszystko - wkrótce zobaczymy też niektóre z bardziej kieszonkowych maszyn z tych lat!
 • Rally GT - Nawet najbardziej luksusowe samochody, przeznaczone na asfalt, lubią czasem się pobrudzić! Modele GT, z wyposażeniem terenowym, to między innymi Aston Martin V8 Vantage GT-4 i Porsche 911 R-GT.
 • Sprint - Szybkie samochody o kołach różnych rozmiarów, wielkich skrzydłach i mocy 900 koni mechanicznych - doskonałe na tory i do skrętów. Unikalna klasa, dostarczająca unikalnych doznań.
 • Pre Runners - Pomyśl o najlepszych drogowych SUVach i wyobraź je sobie utytłane w kurzu i wyposażone do wyścigów terenowych. To właśnie klasa Pre-Runners, w której znajdzie się przygotowany do wyścigów Aston Martin DBX oraz więcej aut, które zostaną ujawnione już wkrótce!
 • Super Lites - Leciutkie w kategorii wagowej, potężne w kategorii ofensywnej, te rakiety mają idealne proporcje mocy do wagi. Baw się dobrze ujarzmiając maszyny takie jak Ariel Nomad Tactical, czy Exomotive Exocet Off-Road. To niewielkie auta, szybkie na każdym terenie i atakujące wszystkie zmysły.
 • Unlimited - Ciężarówki. Wielkie ciężarówki. Ciężarówki zbudowane na najbardziej wymagające odcinki! Ciężarówki, które śmiało przyspieszają i dadzą radę przejechać po każdym terenie. Wskocz do Jimco Unlimited Truck lub Brenthel Industries Unlimited Truck i innych i pokaż, kto tu naprawdę rządzi!

Teraz pozostaje tylko zaczekać na ostatnią listę wozów, a później możemy szykować się na zabawę. DiRT 5 na aktualną generację i komputerach osobistych zadebiutuje już 9 października.

Źródło: Informacja prasowa: Koch Media Poland

Tagi: Codemasters DiRT 5 Koch Media Poland