Iza Łęcka Iza Łęcka 23.06.2020 13:34
DiRT 5 samochód
881V

PS5 DualSense pokaże charakter w DiRT 5. Twórcy wykorzystają możliwości kontrolera

Codemasters chce w pełni wykorzystać możliwości next-genowych platform. Na Xboksie Series X otrzymamy rozgrywkę w 120 klatkach na sekundę, natomiast w przypadku PS5 deweloperzy zapewnią innowacyjne wrażenia dzięki kontrolerowi DualSense.

Codemasters już wcześniej wychwalało Xboksa Series X. Odnosząc się do nowej konsoli Microsoftu, deweloperzy potwierdzili rozgrywkę nawet w 120 klatkach na sekundę, nie szczędząc jednocześnie uznania wobec innych technologii wykorzystanych w urządzeniu.

Deweloperzy kontynuują temat nowości, które mogą uzyskać dzięki next-genom. Podczas rozmowy z dziennikarzem Wccftech, Robert Karp wypowiedział się o możliwościach nowej generacji. Dyrektor do spraw rozwoju DiRT 5 potwierdził, że nadejście nowych platform to zawsze doskonały moment dla deweloperów, którzy mogą skorzystać z innowacyjnych technologii:

„Na początku stworzyliśmy grę o wysokiej jakości na obecną generację konsol. Następnie zastanawiamy się, jak możemy wykorzystać next-geny. Moc pozwala na zastosowanie 120 klatek na sekundę [na Xbox Series X]. Chcemy skorzystać z szybkiego ładowania.”

Następnie Robert Karp wypowiedział się o możliwościach PS5 i kontrolera DualSense:

„Na przykład, na PS5 mamy adaptacyjne triggery, które mogą mieć kilka naprawdę ciekawych zastosowań – szczególnie w wyścigach. Zrodzi to wiele emocji (...). 

Otrzymasz zróżnicowane wrażenia dzięki różnym powierzchniom, mamy wiele odmiennych typów nawierzchni. Haptyczne wibracje dają nam możliwość zrobienia czegoś nowego i odmiennego, pomagają zwiększyć wrażenia i poczucie zanurzenia.”

DiRT 5 został zapowiedziany podczas Inside Xbox. Na początku gra trafi na aktualną generację, jednak już teraz Codemasters potwierdziło wsparcie dla usługi Smart Delivery.

Źródło: https://gamingbolt.com/ps5s-dualsense-adaptive-triggers-may-have-interesting-implementations-says-dirt-5-dev

Tagi: Codemasters DiRT 5 ps5 PS5 DualSense Smart Delivery Xbox series x