Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.07.2020 14:38
Red Dead Redemption 2
757V

LightSpeed LA to nowe studio weterana Rockstar. Tencent formuje zespół pod grę AAA dla PS5 i Xboksa Series X

Tencent coraz śmielej działa na zachodnim rynku i korporacja utworzyła kolejne studio. LightSpeed na dobry początek zaproponuje graczom wysokobudżetową grę w otwartym świecie i szefem projektu został Steve Martin.

Tencent w tym tygodniu potwierdził prace nad cyberpunkową grą w otwartym świecie, a wcześniej zainwestował w między innymi Yager Development, PlatinumGames, OtherSide Entertainment oraz Marvelous. Chińczycy coraz chętniej wykładają duże pieniądze na gry AAA i najlepszym potwierdzeniem tych słów jest ruch z Los Angeles.

LightSpeed LA to najnowsze studio AAA od Tencentu, które będzie zarządzane przez Steve'a Martina – wieloletniego weterana Rockstar. Twórca był producentem między innymi Bully, Red Dead Redemption, Red Dead Redemption 2, ale był również menadżerem studia podczas prac nad GTA 5, L.A. Noire czy też Max Payne 3.

To właśnie on będzie teraz szefem zespołu i producentem wykonawczym pierwszej gry – deweloperzy rzucają się na głęboką wodę i zaproponują graczom wysokobudżetową przygodę w otwartym świecie. Tytuł zmierza na PlayStation 5 i Xboksa Series X.

Steve Martin mając najwidoczniej odpowiednie doświadczenie wyniesione z Rockstar, w pierwszym oświadczeniu podkreślił, że w nowym zespole będą powstawać gry w „bezstresowym środowisku pracy”. Od pierwszego dnia deweloperzy koncentrują się na najwyższej klasie, ale jednocześnie całe studio promuje „uczciwość, zaangażowanie, współpracę i kreatywność”.

LightSpeed LA zatrudniło już szereg talentów z Respawn Entertainment, 2K Games, Insomniac i Rockstar Games.

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/tencent-opening-new-aaa-studio-led-by-former-rocks/1100-6479295/

Tagi: LightSpeed LA Rockstar Steve Martin Tencent