Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.02.2020 22:00
Yager Development Tencent Spec Ops The Line
403V

Twórcy Spec Ops The Line z dużym wsparciem. Tencent inwestuje w Yager Development

Chiński Tencent postanowił wykorzystać budżet i zainwestować w niemiecki Yager Development. Twórcy Spec Ops The Line otrzymali pieniądze, dzięki którym mogą opracowywać duże produkcje.

Yager Development to niemieckie studio znane z przygotowania Spec Ops: The Line na zlecenie 2K Games. Tytuł zebrał mnóstwo pochwał wśród dziennikarzy oraz graczy, ale niestety wydawca nie mógł liczyć na oczekiwane wyniki. Z tego powodu nigdy nie otrzymaliśmy kontynuacji, a w swoim czasie Take-Two dość głośno informowało o porażce finansowej.

Deweloperzy w następnym kroku opracowali Dreadnought oraz wciąż rozwijają The Cycle – liczba tytułów nie jest specjalnie imponująca, ale najwidoczniej to wystarczyło, by Tencent zainteresował się studiem.

Chińczycy zainwestowali „kapitał” i choć nie otrzymaliśmy konkretnych danych, to deweloperzy będą mogli w spokoju pracować – pieniądze pozwolą rozwijać aktualne oraz nowe projekty. Timo Ullmann, dyrektor generalny Yagera, nie ukrywa, że pieniądze pomogą jego zespołowi, ale CEO liczy również na wykorzystanie wiedzy z branży:

„Tencent to nie tylko wiodąca na świecie firma produkująca gry, ale także inwestor o znakomitych osiągnięciach. Z wielką pokorą dołączamy do grona partnerów Tencent, którzy tworzą czołówkę branży gier. Jesteśmy przekonani, że znacznie zwiększy to zakres naszej działalności, nie tylko poprzez uzyskanie dostępu do sieci i zasobów Tencent, ale również poprzez wykorzystanie ogromnej wiedzy branżowej, jaką posiada Tencent”.

Twórcy od dawna szukali odpowiedniego inwestora, który zdecyduje się przeznaczyć pieniądze, by Yager Development mogło w spokoju projektować swoje tytuły.

Sprawdźcie inne informacje o Tencencie:

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: spec ops: the line tencent Yager Development