Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 07.01.2020 12:42
PlatinumGames Tencent
722V

PlatinumGames pod egidą Tencent. Chiński gigant branży gier inwestuje w autorów Bayonetty

Tencent to obecnie największy wydawca gier na świecie. Chiński kolos ma coraz większy apetyt na ekspansję - i to już nie tylko na smartfonach i PC.

Znane japońskie studio PlatinumGames, czyli autorzy tak znakomitych marek jak np. Bayonetta, ogłosiło, że zawiązało ścisłą współpracę z chińskim Tencentem. Chiński gigant zainwestował dużą sumę w PlatinumGames, co pozwoli zespołowi na samodzielne wydawanie swoich nowych produkcji.

Czy oznacza to, że PlatinumGames przerzuci się teraz na kreację produkcji sieciowych, które uwielbiają Chińczycy i na gry smartfonowe? Oczywiście wszystko jest teraz możliwe, ale japoński zespół podkreśla w komunikacie, że nie traci swojej autonomii kreatywnej. Nie zmienia się też kadra kierownicza PlatinumGames.

Jedno jest już raczej przesądzone - w obecnej sytuacji PlatinumGames nie stworzy już np. kolejnej odsłony NieR (o ile nie zaczęło nad nią pracy wcześniej) dla Square Enix czy Astral Chain dla Nintendo. Teraz studio będzie kreować gry pod patronatem Tencentu, a nie dla innych wydawców. Miejmy nadzieję, że chiński wydawca dobrze wykorzysta ogromny potencjał i talent tego japońskiego zespołu.

Warto sprawdzić:

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-01-07-platinum-games-accelerates-self-publishing-plans-with-tencent-investment

Tagi: PlatinumGames Tencent