Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.05.2020 22:29
System Shock
537V

System Shock w rękach Chińczyków. Tencent zajmie się rozwojem serii

Twórcy System Shock 3 właśnie potwierdzili ostatnie plotki. Tencent przejął prawa do marki i zajmie się rozwojem całego uniwersum. OtherSide Entertainment próbowało zaopiekować się IP na własną rękę, ale poległo.

W lutym informowaliśmy o dużych problemach OtherSide Entertainment. System Shock 3 podobno wyglądał naprawdę dobrze, deweloperzy starali się opracować tytuł, ale przez problemy finansowe z firmą musiało pożegnać się wielu deweloperów. W tamtym czasie zwolniono niemal całą ekipę odpowiedzialną za grę.

Następnie nie otrzymywaliśmy pozytywnych informacji dotyczących projektu, ale od dwóch dni pojawiły się plotki, według których Tencent przejął markę System Shock i zajmie się jej rozwojem. OtherSide Entertainment postanowiło potwierdzić wiadomość:

Nie znamy dalszych planów dotyczących IP, ale Tencent powinien dokończyć prace nad System Shock 3. Wydawca ma odpowiedni budżet. We wrześniu ubiegłego roku OtherSide Entertainment zaprezentowało zwiastun, który przygotowywał na mroczną historię.

Źródło: Twitter: OtherSide_Games

Tagi: OtherSide Entertainment System Shock 3