Iza Łęcka Iza Łęcka 02.07.2020 08:12
Call of Duty: Warzone
3758V

Call of Duty: Warzone i Call of Duty: Modern Warfare mogą zajmować już ponad 222GB. Gracze nie są zadowoleni

Zespoły odpowiedzialne za Call of Duty: Warzone i Call of Duty: Modern Warfare nie próżnują, serwując kolejne aktualizacje. Tymczasem gracze coraz mocniej martwią się o wolną przestrzeń na swoich konsolach i komputerach. Produkcje już teraz potrafią zajmować ponad 200GB, co wywołuje sporą irytację.

Infinity Ward na początku tygodnia zapowiedziało nową aktualizację do Call of Duty: Warzone, a już następnego dnia pliki trafiły do graczy. Fani strzelanek musieli pobrać nawet 36GB, co ponownie znacząco wpłynęło na finalny rozmiar gry.

Już teraz zestaw Call of Duty: Warzone i Call of Duty: Modern Warfare może zajmować od 200 do 222GB – co ciekawe, entuzjaści marki potwierdzają różne rozmiary produkcji. Twórcy umożliwiają konsolowcom usunięcie pewnych elementów produkcji, przykładowo kampanii, ale wspomniana opcja nie jest dostępna na PC. W przypadku pojawienia się kolejnej, sporej aktualizacji jeszcze przed premierą nowej generacji, pakiet dwóch części Call of Duty będzie zajmować ponad 250GB. Musimy pamiętać, że podstawowy model PS4 i Xboksa One oferuje dysk o pojemności 500GB.

Choć 250GB nie powinno stanowić trudności dla graczy korzystających z PC, w obecnej sytuacji pojawiają się głosy niezadowolenia wśród społeczności CoD, którzy chcieliby wprowadzenia funkcji usunięcia części zawartości również w wersji gry na komputery osobiste. W momencie nadejścia next-genów będziemy mieć do czynienia z prawdziwym problemem. PS5 zaoferuje na starcie dysk 825GB, natomiast Xbox Series X zadebiutuje na rynku z dyskiem 1TB, więc jeśli rozmiary produkcji nie będą mniejsze (a możemy podejrzewać, że będą jeszcze większe), użytkownicy nowej generacji będą zmuszeni do zaopatrzenia się w dodatkowy SSD.

Źródło: https://www.usgamer.net/articles/call-of-duty-modern-warfare-warzone-file-size-pc-complaints

Tagi: Activision Call of Duty: Warzone Infinity Ward