Iza Łęcka Iza Łęcka 18.06.2020 07:30
żołnierz w Call of Duty Modern Warfare
6522V

Twórcy Call of Duty: Modern Warfare zachęcają do zmniejszania rozmiaru gry

Rozmiar Call of Duty: Modern Warfare rośnie z każdym kolejnym miesiącem, co rodzi coraz głośniejszą krytykę ze strony graczy. Twórcy wychodzą naprzeciw potrzebom społeczności i zachęcają do usuwania niektórych plików.

Call of Duty: Modern Warfare to pierwsza część serii systematycznie rozwijana przez darmowe dodatki. Infinity Ward nie próżnuje i regularnie publikuje nowości, które pozwalają graczom na ściąganie kolejnych map, trybów, operatorów oraz broni. Wielu graczy jednak nie ukrywa, że aktualizacje ważą sporo, a sama gra może już zajmować ponad 200GB. Sytuacja jest szczególnie uciążliwa dla sympatyków strzelania, którzy posiadają konsole z mniejszymi (500GB) dyskami.

Twórcy słyszą narzekania użytkowników i wprowadzają drobne rozwiązanie sprawy. Uruchamiając Call of Duty: Modern Warfare otrzymujemy mały poradnik, który zdradza jak zmniejszyć rozmiar plików. W grach na Xboksie One sprawnie możemy usunąć wybrane elementy, jednak w przypadku PS4 ta opcja nie jest już tak łatwo dostępna. Infinity Ward postanowiło zareagować i przedstawia porady.

Pomysł najpewniej zyska aprobatę graczy, którzy rzeczywiście mają małe lub zapełnione produkcjami dyski w PlayStation 4 i ukończyli już kampanię – usunięcie plików z trybu fabularnego powinno znacząco zmniejszyć rozmiar gry.

Przypomnijmy, że od od tego tygodnia społeczność Call of Duty może sprawdzać nowy tryb w Warzone, a już wkrótce w Battle Royale powinny pojawić się 200-osobowe pojedynki.

Call of Duty Modern Warfare zmniejszenie plików gry

Źródło: https://mp1st.com/news/infinity-ward-posts-tutorial-on-how-to-reduce-modern-warfare-file-size-on-ps4

Tagi: Activision Blizzard Call of Duty: Modern Warfare Infinity Ward