Cyberpunk 2077 bez biegania po ścianach. CD Projekt RED zrezygnował z funkcji

News
1927V
Cyberpunk 2077 bez biegania po ścianach. CD Projekt RED zrezygnował z funkcji
Iza Łęcka | 01.07.2020, 12:40

CD Projekt RED tworząc świat Cyberpunka 2077 włożył wiele pracy w dopracowanie wszelkich aspektów tętniącego życiem, bezlitosnego Night City. Deweloperzy musieli jednak zrezygnować z jednej z opcji, którą widzieliśmy na wcześniejszych materiałach. Sprawę tłumaczy projektant poziomów.

Cyberpunk 2077 zapowiada się na produkcję o całkiem sporej mapie, która zaoferuje mnóstwo opcji eksploracji i interakcji z napotkanymi postaciami. Już sam Roger w swoim tekście poświęcił wiele uwagi różnorodnym możliwościom, jakie świat gry stawia przed V. Nieważne, czy ulice Night City będziemy przemierzać pieszo, czy też siedząc za kółkiem, w zależności od wydarzeń skorzystamy z całej palety umiejętności i zdolności bohatera. Jedna z mechanik została jednak przez twórców usunięta – mowa o bieganiu po ścianach.

Jeden z dziennikarzy Game Reactor podczas sprawdzania Cyberpunk 2077 zwrócił uwagę na opcję biegania i skakania po ścianach, którą mogliśmy dostrzec na wcześniejszych materiałach. W odpowiedzi na pytanie Max Pears, projektant poziomów, poinformował o usunięciu wskazanej funkcji „ze względów projektowych”:

"To jest coś, co usunęliśmy z powodów projektowych. Ale w dalszym ciągu stawiamy na sporo elastyczności w sposobie poruszania się, to na pewno."

Choć możliwość poruszania się po ścianach wydawała się bardzo interesująca, decyzja nie powinna zaskakiwać – w trakcie tworzenia gier deweloperzy niejednokrotnie wprowadzają zmiany i rezygnują z niektórych pomysłów. CD Projekt RED oferuje jednak sporo swobody poprzez „GTA Mode”. Graczom mogą liczyć także na wydanie z wieloma cyfrowymi dodatkami.

Źródło: https://www.gamereactor.eu/cyberpunk-2077s-wall-running-scrapped-due-to-design-reasons/

Komentarze (59)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper