Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 28.06.2020 10:30
Marvel's Avengers latanie po mapie
524V

Marvel’s Avengers. Pomiędzy misjami będziemy mogli swobodnie zwiedzać lokacje

Wygląda na to, że w nadchodzącej grze traktującej o popularnej grupie superbohaterów dostaniemy całkiem spory wachlarz możliwości. Jeden z reżyserów zapowiada sporą otwartość i różnorodność. 

Marvel's Avengers to projekt, którego wyczekują bardzo mocno szczególnie fani komiksów o superbohaterach. Niedawno dowiedzieliśmy się, że już od samego początku w grę zagramy na next-genach, a zaledwie kilka dni temu miało miejsce wydarzenie, na którym mogliśmy oglądać masę zwiastunów z rzeczonego tytułu

Jednym z elementów promocji projektu był udział Philippe Theriena, reżysera trybu War Zone, w panelu "Ask Me Anything" na Reddicie, gdzie zdradził kilka ciekawych informacji. Jak już wcześniej wiedzieliśmy, Marvel's Avengers nie będzie grą z otwartym światem. Okazuje się jednak, że mimo tego będziemy mogli niekiedy swobodnie zwiedzać stworzone lokacje:

Pomiędzy konkretnymi misjami będzie całkowita swoboda zwiedzania i poszukiwania ciekawych miejsc na całych poziomach. Spotkamy tam sprzymierzeńców do uratowania, wrogów do pokonania, tajne magazyny pełne sprzętu... Zazwyczaj nagrody rozsypane po mapach są bronione, ale można wędrować po lokacjach bez ciągłej walki i po prostu podziwiać krajobrazy. 

Twórca potwierdził przy okazji, że możemy spodziewać się różnorakich typów regionów i prawdopodobnie kolejne mogą się jeszcze pojawić:

Jeśli chodzi o typy regionów, będziemy mieć miasta, lasy, pustynie, Arktykę, tereny podwodne, orbitę i kilka innych, których nie ujawniamy. Zawsze będzie cały wachlarz wspólnych elementów - od dzikiej przyrody po struktury AIM. 

Ważnym elementem, o którym wspomniano, jest też różnorodność bohaterów na tle poruszania. Skoro dostaniemy wiele postaci odmiennych mocach, to także sposób ich przemieszczania będzie inny:

Wszyscy [bohaterowie - przyp. red.] są zrównoważeni, żeby pokonywać te same odległości w podobnym czasie. Są oczywiście pewne różnice, bo ci, którzy nie latają, dostają na przykład ruchy akrobatyczne. Nie chcę dawać zbyt wielu spoilerów, ale Hulk potrafi skakać, Czarna Wdowa ma trochę gadżetów, a Kamala... Cóż, ona potrafi się naprawdę dobrze rozciągać! 

Tego typu zagrywka ze strony twórców bez wątpienia spotka się z bardzo ciepłym przyjęciem. Fani lubią różnorodność, a to, jak inni są od siebie bohaterowie na kartkach komiksów Marvela od zawsze było sporym plusem. Pozostaje więc czekać przynajmniej do 4 września, albowiem właśnie wtedy gra trafi na pierwsze konsole

Źródło: https://mp1st.com/news/marvels-avengers-free-roam-explained-players-will-be-allowed-to-fly-everywhere

Tagi: Crystal Dynamics Marvel's Avengers Sony Interactive Entertainment / Square Enix