Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 27.06.2020 12:45
Mafia Remake ze świetną grafiką
1626V

Mafia Remake będzie wizualnie dopieszczona. Gra ma mieć lepsze oświetlenie niż Mafia III

Im bliżej premiery, tym bardziej potwierdzają się informacje na temat odnowionej, pierwszej odsłony serii o mafiozach od 2K Games. Graficznie zadbano o najmniejsze detale.

Mafia: Edycja Ostateczna już w momencie ogłoszenia okazała się ogromnym hitem. Fani oszaleli na punkcie tego, co projektanci ze studia Hangar 13 mają zamiar przygotować. Gra ma powstać na zupełnie nowym silniku i zaoferować znacznie bardziej rozbudowaną historię od tej, którą poznaliśmy przy okazji pierwotnej wersji.

Wygląda na to, że wszystko to przyjdzie nam przeżywać w pięknym otoczeniu. Jak zdradził Haden Blackman, szef Hangar 13, w jednym z ostatnich wywiadów, Mafia Remake ma zaoferować jeszcze lepsze oświetlenie od tego, które tak bardzo chwalono przy okazji Mafia III:

Myśleliśmy, że oświetlenie w Mafii III było naprawdę dobre, ale ostatecznie okazuje się, że wcale tak nie było. Postanowiliśmy więc, że zmienimy ten model na potrzeby Mafii: Edycji Ostatecznej. Jest to technologia, którą na stałe zamierzamy zaimplementować do naszego silnika i później dodawać ją do kolejnych gier, nad którymi pracujemy. Z technicznego punktu widzenia jest mnóstwo elementów, jak ten model oświetlenia, które przenosimy do innych gier. 

Szef studia wypowiedział się także na temat wspomnianej przez niego, trzeciej odsłony serii, która zdaje się mieć dla studia spore znaczenie:

Jedną z rzeczy, z których jestem naprawdę dumny w Mafii III, jest tak zgrabne połączenie rozgrywki i narracji. W Mafii Remake, przez wzgląd na charakter opowieści, otoczenie oraz tożsamość postaci, ten sam system nie wydaje się odpowiedni. Gdy jakiegoś elementu nie możemy przełożyć na inną grę, to tworzymy go od nowa. Niektóre jednak zamierzamy przerzucić jak na przykład symulację jazdy. 

Jak zapatrujecie się na Mafia: Edycja Ostateczna? Gra ma szansę odnieść sukces?

Źródło: https://wccftech.com/mafia-definitive-edition-features-better-lighting-than-mafia-3-tech-will-be-reused-in-other-hangar-13-games/

Tagi: 2K Games Hangar 13 Mafia: Edycja Ostateczna