Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.06.2020 20:29
Mafia: Edycja Ostateczna
1198V

Mafia Remake zaoferuje większą historię i rozbudowane misje. Twórcy pozwolą dostosować zachowanie policji

Hangar 13 nie zamierza zmarnować okazji. Twórcy odświeżonej Mafii chcą zadbać o drobne szczegóły, by gracze otrzymali dopracowaną i wielką przygodę. Studio znacząco rozbuduje grę.

Mafia 2 Edycja Ostateczna i Mafia 3 Edycja Ostateczna nie zaprezentowały oczekiwanej jakości, ale pierwszy zwiastun Mafia Edycja Ostateczna pobudził graczy. Jest szansa, że tym razem Hangar 13 nie zawiedzie i zapewni produkcję o wysokiej jakości.

W sprawie gry wypowiedział się dyrektor kreatywny, który podkreślił, że Mafia Remake będzie bardziej przystępna. Haden Blackman podczas rozmowy z dziennikarzem USGamer wspomniał, że choć pierwsza część była wymagająca, to tym razem otrzymamy możliwość większego dostosowania rozgrywki. Twórcy zapewnią coś więcej niż normalne poziomy trudności i pozwolą przykładowo wybrać symulacyjny lub bardziej przystępny model jazdy.

Podobną sytuację doświadczymy w przypadku policji, którą również możemy personalizować – fani pierwowzoru mogą liczyć na wymagających policjantów, ale deweloperzy zapewnią także bardziej swobodną rozgrywkę. Autorzy doskonale wiedzą, że w oryginale funkcjonariusze potrafili przesadzać, więc tym razem otrzymamy nawet wybór, na które przewinienia policjanci mają bardziej zwracać uwagę.

„Oryginał był trudną grą i to było częścią jego popularności. Staramy się więc iść tą drogą zgodnie z naszym normalnym trybem trudności i upewnić się, że nadal będzie to atrakcyjne doświadczenie dla tych, którzy pamiętają oryginał, ale nie możemy zapomnieć o nowych graczach. Staramy się to rozwiązać, dając ci kontrolę nad wieloma różnymi opcjami”

Hangar 13 zamierza rozbudować także historię oraz misje, by zapewnić graczom lepszy wgląd w niektórych bohaterów. Przykładem jest tutaj Sarah (dziewczyna głównego bohatera), która otrzyma teraz więcej czasu na ekranie. Studio przejrzało wszystkie zadania, by upewnić się, czy mogą niektóre rozbudować, ale jednocześnie deweloperzy zwrócili uwagę na to, by nowe elementy nie zaburzały głównych wydarzeń.

Źródło: https://www.usgamer.net/articles/mafia-definitive-edition-remake-hangar-13-interview

Tagi: 2K Games Hangar 13 Mafia: Edycja Ostateczna