Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 20.06.2020 09:15
The Last of Us 2 oceny
18354V

The Last of Us 2. Gracze ostro bombardują produkcję w serwisie Metacritic

Choć sequel świetnego The Last of Us okazał się jedną z najlepiej ocenianych gier tego roku, jeśli chodzi o opinie recenzentów, to zupełnie inaczej wygląda to z perspektywy fanów. 

The Last of Us Part II było dla wielu graczy najważniejszą premierą bieżącego roku. Nie ma co się dziwić, pierwsza część przygód trzymała wyjątkowo wysoki poziom, a oceny w recenzjach drugiej pozwalały wierzyć, że będzie niesamowicie dobrze. Potwierdza to też recenzja, którą napisał dla Was Wojtek, a której lekturę serdecznie polecam. 

Gra rzeczywiście zdaje się hitem, więc tym bardziej zaskakujący jest zalew negatywnych opinii na popularnej platformie agregującej oceny, MetaCritic. Średnia punktowa spośród 94 ocen krytyków to aż 95 na 100 możliwych. W przypadku opinii pozostawianych przez użytkowników, średnia z 14973 recenzji wynosi obecnie zaledwie 3.3 na 10. Kolosalna różnica i sytuacja bardzo nietypowa. 

Oczywiście należy zaznaczyć, że by wyrazić swoją opinię na rzeczonym portalu, nie trzeba nawet posiadać gry. Nawet jeśli znalazłyby się osoby, chcące w ten sposób obniżyć ogólny wynik pozycji, to zaskakujące jest, jak wiele się ich znalazło. Najwięcej przytyków w komentarzach odnosi się do "fatalnie prowadzonej fabuły" oraz krytykuje "usilne wprowadzenie wątków LGBT". 

Jak Wy zapatrujecie się na tę sytuację? Jestem ciekaw Waszej opinii na temat tego typu absurdalnych zachowań ze strony graczy. 

The Last of Us 2 recenzje

Źródło: https://www.metacritic.com/game/playstation-4/the-last-of-us-part-ii

Tagi: Naughty Dog Sony Interactive Entertainment The Last of Us Part II