Iza Łęcka Iza Łęcka 24.06.2020 08:51
Star Wars - figurka kolekcja - Boba Fett
1829V

Star Wars z prototypową figurką za 877 tysięcy zł. Wyjątkowy model dla kolekcjonerów

Fani Gwiezdnych wojen chętnie kolekcjonują najróżniejsze gadżety, ale tylko nieliczni mogą pozwolić sobie na wyjątkowo rzadką prototypową figurkę z 1979 roku. Boba Fett został wystawiony na aukcji - chętni muszą przygotować 225 tysięcy dolarów, by móc dodać postać do swojej kolekcji.

Wczoraj nie mogliśmy narzekać na brak informacji dotyczących uniwersum Gwiezdnych wojen. Electronic Arts zapowiedziało chęć rozwoju kolejnych gier z serii Star Wars, a na dwóch platformach pojawił się Star Wars Episode I: Racer. Teraz jednak przychodzimy z nie lada gratką dla prawdziwych kolekcjonerów.

Na eBayu pojawiła się prototypowa figurka Boba Fetta z 1978 roku, która posiada certyfikat autentyczności. W parze z oryginalnością idzie także wysoka cena. Gadżet został wyceniony na 225 tysięcy dolarów (ponad 877 tysięcy zł), ale kupujący może liczyć na darmową wysyłkę.

Sprzedawca, który chce pozostać anonimowy, jest przekonany, że uzyska wskazaną kwotę. Podobno figurka cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem i gdy tylko zostaje wystawiona do sprzedaży – cena zawsze ustanawia kolejne rekordy. Jeżeli w chwili obecnej sprzedaż dojdzie do skutku, również będziemy mówić o najlepszym wyniku, ponieważ identyczny model w zeszłym roku został sprzedany za 113 tysięcy dolarów, a kilka miesięcy później następna statuetka trafiła do nowego właściciela, który zapłacił 186 tysięcy dolarów.

Tak prezentuje się figurka:

Star Wars - figurka kolekcja - 2

Star Wars - figurka kolekcja - 3

Star Wars - figurka kolekcja - 1

 

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/ultrarare-star-wars-figure-goes-up-for-auction-for/1100-6478887

Tagi: Boba Fett figurka figurki kolekcja Star Wars