Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.06.2020 17:36
Xbox Series X Smart Delivery Cyberpunk 2077
1620V

Xbox Series X Smart Delivery w szczegółach. Microsoft zapewni „najlepsze wersje gier”

Microsoft zdradza nowe szczegóły technologii Smart Delivery z Xboksa Series X. Korporacja podkreśla, że gracze mogą otrzymać wiele gier za darmo – wystarczy posiadanie edycji z Xboksa One, by odebrać edycję na nową generację.

Microsoft właśnie przedstawił kolejne szczegóły przygotowujące graczy na premierę Xboksa Series X. Już wcześniej poznaliśmy wstępne informacje o Smart Delivery, a teraz dostaliśmy konkretne podsumowanie.

„Jedną z najbardziej ekscytujących technologii wprowadzanych z Xboksem Series X jest Smart Delivery, która zapewni, że zawsze będziesz grał w najlepszą wersję gier na swoją konsolę, przez wiele pokoleń. Technologia ta jest dostępna dla wszystkich deweloperów, a wszystkie tytuły Xbox Game Studios, które są zoptymalizowane dla Xbox Series X, w tym Halo Infinite, będą obsługiwać Smart Delivery.”

Microsoft podkreśla, że jeśli kupimy przykładowo Cyberpunka 2077 na Xboksa One, to później otrzymamy jego darmową wersję na Xboksa Series X. Nie będzie to zwykła Wsteczna Kompatybilność, ponieważ deweloperzy z CD Projekt RED zadbają o „ulepszone wydanie”, które odbierzemy bez dodatkowych kosztów.

Xbox Series X Smart Delivery będzie współpracować z grami Xbox Game Pass oraz standardową dystrybucją (płyty i cyfrowe wydania) – jedynie deweloperzy muszą wyrazić chęć zaoferowania takiej edycji.

Korporacja z Redmond przedstawiła trzy scenariusze:

  • Jeśli posiadasz Gears 5 na Xboksa One (wersja kupiona lub z Xbox Game Pass), to teraz możesz grać w edycję na aktualną generację, a w dniu premiery Xboksa Series X, pobierzesz nowe wydanie. Tytuł będzie zoptymalizowany i gotowy do gry bez opłat.
  • Jeśli w dniu premiery Halo Infinite kupisz Xboksa Series X, od razu otrzymasz wersję wykorzystującą moc nowej generacji, ale jeśli zdecydujesz się grać na Xboksie One, to później (przy okazji kupienia next-gena) odbierzesz ulepszone wydanie.
  • Jeśli będziesz posiadał w swojej kolekcji grę, której deweloperzy zdecydują się wykorzystać Smart Delivery, w dniu opublikowania nowej wersji, wszystkie pliki odbierzesz za darmo. Przykładem jest Cyberpunk 2077.

Jakie gry wspierają funkcję? Już teraz znamy kilka, ale to dopiero początek listy:

Źródło: https://news.xbox.com/en-us/2020/06/15/what-is-smart-delivery-xbox-series-x/

Tagi: Microsoft Smart Delivery xbox one xbox series x