Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.05.2020 15:08
PlayStation 5
1983V

PS5 pomoże graczom w rozgrywce. PlayStation 5 pokaże wskazówki i ustali czas gry

Sony pracuje nad bardzo ciekawą technologią dla PS5, która może ułatwić rozgrywkę graczom, a nawet pomóc ustalić im odpowiednią sesję na ukończenie niektórych wyzwań. Japoński producent zamierza pomóc ukończyć misje na PlayStation 5.

Już o 17:00 zobaczymy pierwsze produkcje third-party zmierzające na nową generację i choć na imprezę zaprasza Microsoft, to możemy mieć pewność, że niektóre gry prezentowane przez deweloperów trafią także na PlayStation 5. Nie jest to na pewno najlepsze rozwiązanie dla fanów Sony, ale japoński producent wciąż nie ogłosił szczegółów prezentacji PS5 (pokaz odbędzie się za kilka tygodni?), więc zainteresowani mogą korzystać z takich propozycji.

Zamiast ujawnienia PS5 otrzymaliśmy szczegóły kolejnego patentu zarejestrowanego przez Sony Computer Interactive Entertainment. Japońska firma postanowiła przygotować „interaktywne widgety”, dzięki którym gracze nie będą musieli teraz przeskakiwać przez menu produkcji, a przykładowo od razu z menu PlayStation 5 wejdą do trybu sieciowego.

PS5 pomoże w rozgrywce i ustali czas gry?

Już wcześniej pojawiły się plotki dotyczące planów Sony na szybkie włączanie wybranych elementów gier i najwidoczniej firma wciąż opracowuje pomysł. W prostych słowach – dzięki propozycji już w menu PS5 zobaczymy okienka przykładowo Battlefielda 6 i bez normalnego włączania tytułu, od razu zalogujemy się na wybrany serwer.

Przygotowana technologia ma także drugie zadanie. Sony chce informować gracza, ile czasu musi poświęcić, by wykonać poszczególne zadanie. PS5 ma przedstawiać szczegóły dotyczące rozgrywki i potencjalnego czasu wykonania zadania. Firma przygotuje także szereg „podpowiedzi lub porad”, które zostaną wyświetlone na ekranie i pomogą ukończyć bardziej wymagający fragment.

Poniżej zobaczycie jeden ze screenów przygotowanych przez Sony, na którym widzimy właśnie zastosowanie technologii – gracz widzi ile czasu musi poświęcić, by ukończyć misje, a dodatkowo może skorzystać z pomocy.

Jak zapatrujecie się na takie pomysły związane z PlayStation 5?

PlayStation 5 pomoc

Źródło: https://www.pushsquare.com/news/2020/05/ps5s_user_interface_could_help_you_to_plan_your_game_sessions

Tagi: playstation 5 ps5 sony