Iza Łęcka Iza Łęcka 10.06.2020 07:00
Dead Space Antony Johnston
1117V

PS5 otrzyma grę Antony'ego Johnstona. Scenarzysta Dead Space zaprasza na pokaz Sony

Antony Johnston opublikował na Twitterze niezwykle intrygującą wiadomość. Na czwartkowym PS5 The Future of Gaming zostanie zaprezentowana nowa produkcja scenarzysty i twórcy dialogów do Dead Space. Pisarz jest mocno zaangażowany w rozwój gry.

Antony Johnston to brytyjski twórca komiksów, powieści oraz gier. Autor od lat tworzy ciekawe światy, będąc najbardziej znany z pracy nad trzema IP: Wasteland, The Coldest City (komiks został zaadaptowany na film „Atomic Blonde”) oraz Dead Space. Visceral Games korzystało z pomocy Antony'ego Johnstona nie tylko w przygotowaniu kolejnych komiksów rozszerzających IP, ale to właśnie ów autor odpowiadał za dialogi oraz scenariusz do pierwszego Dead Space. Johnston opracował także historię do Binary Domain, które zostało wydane przez Segę w 2012 roku.

W nocy Antony Johnston opublikował wiadomość, którą zainteresowało się wielu graczy. Autor wspomniał, że od prawie dwóch lat pracuje nad grą wideo i dodał zajawkę zachęcającą do imprezy: "(...)wszyscy powinniście oglądać czwartkowy pokaz PS5”.

Informacja jak najbardziej powinna zaintrygować graczy oczekujących na mocne gry zmierzające na PlayStation 5. Powrót produkcji rozbudowującej IP od Electronic Arts wydaje się mało prawdopodobny. W 2018 roku dyrektor kreatywny serii zdradził interesującą koncepcję na Dead Space 4, jednak już od 2017 roku Visceral Games jest zamknięte. Pozostaje nam więc oczekiwać na sporo emocji i oficjalnych zapowiedzi w trakcie pokazu produkcji zmierzających na PS5.

Ze swojej strony, ponownie zapraszamy naszych czytelników na czwartkowe wydarzenie. Na PPE znajdziecie wszystkie gry zapowiedziane i pokazane podczas PS5 The Future of Gaming.

Źródło: https://www.gameinformer.com/2020/06/09/dead-space-writer-teases-a-june-11-game-reveal

Tagi: Antony Johnston playstation 5 ps5 Sony