Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.06.2020 14:02
PS5 DualSense
3631V

PS5 DualSense na zdjęciach z patentu. Sony zadbało o odpowiednie działanie sprzętu

Kontroler DualSense to aktualnie jedyny element konsoli nowej generacji ujawniony przez Sony. Firma wciąż nie zaprezentowała obudowy PS5, ale najnowsze zdjęcia jednego z patentu pozwalają spojrzeć na wykorzystaną przez inżynierów technologię.

Sony w pierwotnym założeniu chciało 4 czerwca prezentować gry na PS5, jednak jak wiadomo firma musiała przełożyć wydarzenie. W rezultacie korporacja wciąż nie mogła przybliżyć graczy do premiery PlayStation 5 i zainteresowani wciąż wyczekują na nową datę pokazu.

Mimo to gracze dotarli do kolejnego patentu. Po szczegółach devkitu, w Sieci wylądowały konkretne informacje dotyczące mikrofonu zamontowanego w kontrolerze DualSense. Inżynierowie z Japonii chcą nam zapewnić możliwość pogadania ze znajomymi bez konieczności podłączenia zewnętrznego urządzenia – wystarczy DualSense. W rezultacie twórcy musieli zadbać o technologię, która nie będzie wyłapywać samego klikania lub ruchu analogów, a skupi się wyłącznie na rozmowie.

Najnowszy patent koncentruje się właśnie na mikrofonie, ponieważ osoby projektujące sprzęt zadbały, by kontroler mógł spełniać swoje wszystkie funkcje. Zdjęcia są jednak ciekawe, ponieważ pozwalają spojrzeć na wnętrze sprzętu.

W szczegółach pojawia się również wzmianka o zamontowanym wejściu na słuchawki – jak wiadomo portu nie widać na przedstawionych zdjęciach, ale Sony potwierdziło, że gracze otrzymają szansę korzystania ze standardowych słuchawek.

PS5 DualSense na zdjęciach z patentu - 1

PS5 DualSense na zdjęciach z patentu - 2

PS5 DualSense na zdjęciach z patentu - 3

I ostatni dzisiaj kod na subskrypcję PS Plus D322-8BNF-393Q

Źródło: https://www.playstationlifestyle.net/2020/06/04/dualsense-patent-controller-internals-microphone-array-headset-input

Tagi: DualSense patent playstation 5 PS5 sony