Iza Łęcka Iza Łęcka 06.06.2020 03:02
PS5 devkit
5210V

PS5 devkit ze szczegółami chłodzenia. Sony dba o odprowadzanie ciepła ze sprzętu dla deweloperów

Sony wciąż nie pokazało PS5, jednak już do dłuższego czasu wiemy jak wygląda wersja konsoli dla deweloperów. Najnowsze materiały dobitnie pokazują, że japońska korporacja, tworząc sprzęt, zwracała szczególną uwagę na odprowadzenie ciepła, by urządzenie mogło pracować na najwyższych obrotach. 

Redakcja Lets Go Digital ponownie nie zawodzi. Po ujawnieniu wyglądu devkita PS5, teraz przyszedł czas na udostępnienie informacji dotyczących chłodzenia sprzętu przygotowanego dla deweloperów. Już wcześniej mogliśmy się domyśleć, że specjalny wygląd służy pozbyciu się nadmiaru ciepła z obudowy, a teraz możemy spojrzeć na dokładną prezentację systemu chłodzenia.

Sony dodało do bazy danych WIPO (Światowej Organizacji Własności Intelektualnej) nowe zdjęcia przedstawiające devkit PS5. Materiały szczegółowo charakteryzują chłodzenie specjalnej wersji PlayStation 5.

W 47-stronicowym dokumencie znalazły się konkretne informacje oraz różne zdjęcia pokazujące przepływ powietrza z konsoli. Japoński producent zawarł wszystkie szczegóły dotyczące wentylatorów, radiatorów oraz zasilacza.

Jak dostrzega redakcja Lets Go Digital, Sony z niezwykłą dokładnością opisało chłodzenie urządzenia, co jest jak najbardziej uzasadnione. Biorąc pod uwagę znacznie bardziej wydajne komponenty konsoli, system chłodzenia musi jak najlepiej spełniać swoją funkcję.

Sprawdźcie także prawdziwe zdjęcia PS5.

PS5 devkit chłodzenie 1

PS5 devkit chłodzenie 2

PS5 devkit chłodzenie 3

PS5 devkit chłodzenie 4

 

Źródło: https://nl.letsgodigital.org/spelcomputers-games/sony-playstation-5-koelsysteem

Tagi: devkit playstation 5 ps5 sony