Iza Łęcka Iza Łęcka 03.06.2020 11:39
PS5 SoC Moc
2191V

PS5 SoC ze zwiększoną produkcją. Sony chce zadbać o jak największą liczbę PlayStation 5

Dziennikarze DigiTimes otrzymali informacje dotyczące zwiększenia produkcji SoC przeznaczonych dla PS5. W następnych miesiącach fabryki mają pracować z większą intensywnością, by Sony mogło zapewnić jak największą liczbę PlayStation 5.

Sony wciąż nie podało nowej daty pokazu gier z PlayStation 5 i choć pojawiają się niepokojące sygnały dotyczące premiery PS5, w chińskich fabrykach trwają prace nad kolejnymi komponentami do konsoli nowej generacji.

Redakcja DigiTimes informuje o „zwiększeniu produkcji SoC” przeznaczonych dla PlayStation 5. Od czerwca do sierpnia zaplanowane jest powstanie jak największej liczby układów scalonych, by Sony mogło przygotować jak największą liczbę konsol.

Jak podają dziennikarze, osoba zaznajomiona z planami dostawców półprzewodników ujawniła, że od przyszłego tygodnia zapakowane i przetestowane układy scalone AMD opracowane dla PS5 będą wysłane do dalszych producentów. W lipcu i sierpniu urządzenie ma być ostatecznie składane, by następnie odbyły się testy. Kolejna faza prac obejmie dostawy do firm pakujących, by PlayStation 5 mogło trafić do graczy. Według redakcji – PS5 pojawi się w 2020 roku.

Na szczegóły musimy zaczekać, ale w ostatnim wywiadzie z Jimem Ryanem zapowiedziano, że w następnych miesiącach produkcja PlayStation 5 będzie systematycznie rosła.

Źródło: https://www.psu.com/news/ps5-system-on-a-chip-manufacturing-set-to-increase-through-summer-peaking-in-q3/

Tagi: playstation 5 ps5 Sony