Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 29.05.2020 22:37
PS5 konsola Soony
2433V

Sony oficjalnie potwierdza rozpoczęcie produkcji PS5. Korporacja szykuje się na wielką premierę

Jim Ryan potwierdził wczorajsze doniesienia: fabryki już przygotowują PlayStation 5. Sony chce zapewnić jednoczesną premierę na całym świecie i teraz produkcja będzie stale rozwijana, by zadbać o jak najwięcej sztuk.

Takashi Mochizuki ponownie się nie mylił. Dziennikarz Bloomberga wczoraj informował o rozpoczęciu produkcji PlayStation 5, a Jim Ryan podczas rozmowy z The Financial Times potwierdził tę wiadomość.

Prezes i CEO Sony Interactive Entertainment zaznaczył, że „produkcja będzie rozwijana w trakcie lata” i japońska korporacja doskonale zdaje sobie sprawę, że „ludzie są tym dość zaskoczeni”. Jak wiadomo pandemia wpłynęła na rozwój konsol nowej generacji, ale Ryan zaznaczył, że Sony jest na dobrej drodze do premiery.

Szef SIE wierzy, że fabryki zdążą opracować odpowiednią liczbę PlayStation 5, by globalna premiera odbyła się na odpowiednim poziomie. Wewnętrzne studia Sony opracowują także next-genowe gry, które trafią na półki sklepowe pod koniec roku. Korporacja ma także kontakt z partnerami third-party i zewnętrzne zespoły także pracują nad dostarczeniem nowych tytułów na rynek.

W przyszłym tygodniu na pewno zobaczymy gry zmierzające na nową generację, ale wciąż nie wiemy, kiedy Sony pokaże PlayStation 5. Firma chce teraz systematycznie spotykać się ze społecznością, by przybliżać im konsolę i szykować na nadejście next-gena.

Źródło: https://www.thurrott.com/games/playstation/235857/sony-begins-manufacturing-the-playstation-5

Tagi: Jim Ryan playstation 5 ps5 sony Takashi Mochizuki