Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 03.06.2020 09:45
ER Pandemic Simulator
399V

ER Pandemic Simulator. W grze twórców Drug Dealer Simulator wcielimy się w lekarza w trakcie pandemii

Twórcy Drug Dealer Simulator święcą triumfy i przedstawiają swój kolejny projekt. Tym razem chodzi o grę nawiązującą do tematu pandemii COVID-19.

Drug Dealer Simulator zarobił już dla polskiego Movie Games ponad 1 mln dolarów, a tytuł dorobi się niedługo konwersji konsolowej (więcej na ten temat przeczytacie tutaj).

Movie Games angażuje się również w inne projekty, pozostając w swojej konwencji "symulatorów" różnych dziedzin życia. Najnowszą produkcją Movie Games jest ER Pandemic Simulator, w którym wcielamy się w rolę lekarza, który musi diagnozować schorzenia pacjentów i walczyć o ich życie. Łatwo nie będzie, bo działamy w warunkach pandemii. I to bardzo poważnej - jak widać w udostępnionych materiałach nie mamy tu do czynienia z grypą, tylko z chorobą powodującą m.in. krwawe wybroczyny.

Polska gra o walce z pandemią

W ER Pandemic Simulator otrzymamy do dyspozycji 12 urządzeń diagnostycznych i laboratorium z możliwością identyfikacji ponad 30 bakterii i wirusów. Poruszać się będziemy bo wielkim, 3-piętrowym szpitalu, próbując zapanować nad kryzysową sytuacją. 

Polska firma zapewnia, że 10% zysków ze sprzedaży zostanie przeznaczona na rzecz walki z pandemią koronawirusa.

W grze masz do dyspozycji podstawową encyklopedię zdrowia gdzie będziesz mógł poznać symptomy różnych chorób. A na podstawie krótkiego badania, wywiadu lekarskiego i odpowiedzi pacjentów, będziesz je następnie diagnozował. Pamiętaj też, że ludzie w tak stresujących sytuacjach często nie mówią całej prawdy, a czasem wręcz specjalnie się z nią mijają.

Gdy sam wywiad lekarski nie wystarczy do trafnej diagnozy,trzeba przeprowadzać dodatkowe badania. Do dyspozycji będziesz miał w pełni wyposażone laboratorium, USG, EKG, RTG, CT, MRI i wiele innych.

Musisz być bardzo uważny, by wychwycić wszystkich pacjentów zakażonych nowym wirusem i móc jak najszybciej ich odizolować. A gdy wirus zaatakuje z całą mocą, praktyka nabyta w spokojniejszych czasach okaże się bezcenna.

W trakcie pandemii zasoby lekarstw, środków ochrony osobistej czy miejsc w szpitalu bardzo szybko ulegną wyczerpaniu. Kontroluj ich ilość, zamawiaj dodatkowe zapasy sprzętu i leków. Możesz do pomocy wezwać wojsko - postawią namioty pod szpitalem i pomogą w ratowaniu pacjentów. Pamiętaj jednak, że to wojskowi: “Szeregowy, nie leńcie się czekając na karetkę tylko róbcie pompki”.

Niestety nie znamy jeszcze nawet przybliżonej daty premiery ER Pandemic Simulator. Tytuł zmierza na PC.

Źródło: https://store.steampowered.com/app/1284860/ER_Pandemic_Simulator/

Tagi: er pandemic koronawirus movie games pandemia polska