Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 21.05.2020 09:06
Drug Dealer Simulator
1449V

Drug Dealer Simulator zarobił już milion dolarów. Polskie studio szykuje też wersję dla Switch i VR

Movie Games S.A. święci triumfy dzięki Drug Dealer Simulator. Okazuje się, że tytuł, który debiutował na rynku 16 kwietnia, zdążył zarobić w miesiąc ponad milion dolarów.

Prezes Movie Games pochwalił się, że Drug Dealer Simulator osiągnął zysk ze sprzedaży na poziomie ponad 1 mln dolarów (odliczając marżę Steama).

"Gra zarobiła ponad milion dolarów, czego do tej pory nie udało się osiągnąć żadnej naszej produkcji. A to dopiero początek. Trwają prace nad wersjami przeznaczonymi na inne platformy. Na przestrzeni tego roku nasz symulator powinien się ukazać na PS4, XOne i Switch. Przygotowywana jest też wersja na platformy VR-owe" - powiedział Mateusz Wcześniak.

Movie Games SA z najwyższą wyceną w historii

Mateusz Wcześniak podkreślił, że potencjał monetyzacji gry dopiero zostaje uwalniany. Oprócz wspominanej wcześniej konwersji Drug Dealer Simulator dla PS4 i XOne pojawiła się wypowiedź, że tytuł zmierza również na Switch. Drug Dealer Simulator jeszcze w tym roku ma się doczekać wydania kompatybilnego z goglami VR.

Ten sukces Drug Dealer Simulatora przełożył się na wyniki Movie Games SA na giełdzie. Od debiutu spółki w grudniu 2018 roku na New Connect kurs Movie Games wzrósł już o ponad 200%. Warto wspomnieć w tym miejscu, że uformowano już nowe studio tylko od tematyki "gier ulicznych". Więcej na temat tego przedsięwzięcia przeczytacie tutaj.

Nadciąga Lust from Beyond

Szef Movie Games dodał w rozmowie, że na 2020 rok firma szykuje kolejne premiery, które mają się okazać jeszcze bardziej spektakularne niż "symulator dilera". 

"Aktualnie jesteśmy już na ostatnim etapie prac nad "Lust from Beyond". Trwają również bardzo zaawansowane prace nad "Alaskan Truck Simulator". Liczba osób, które dodały wspomniane tytuły na swoją wishlistę, była większa niż w przypadku "Drug Dealer Simulatora" w analogicznym czasie, więc ich premiery powinny okazać się dużym sukcesem"  – powiedział Mateusz Wcześniak

Poniżej znajdziecie zajawkę Lust from Beyond, które jest horrorem z elementami erotycznymi (tylko dla dorosłych graczy).

Źródło: https://www.bankier.pl/wiadomosc/Gra-Drug-Dealer-Simulator-spolki-Movie-Games-przyniosla-1-mln-USD-zysku-ze-sprzedazy-7887836.html

Tagi: