Iza Łęcka Iza Łęcka 01.06.2020 07:34
madden 21
935V

Madden NFL 21 nie zostanie dzisiaj zaprezentowany. Branża reaguje na wydarzenia z USA

1 czerwca 2020 roku miało odbyć się wielkie święto entuzjastów gier z serii Madden NFL. Electronic Arts chciało zaprezentować pierwszy zwiastun produkcji oraz opowiedzieć o nowościach, które zagoszczą w tegorocznej odsłonie gry, jednak dramatyczne wydarzenia rozgrywane w Stanach Zjednoczonych wymusiły zmianę planów.

Na terenie Stanów Zjednoczonych od kilku dni rozgrywają się przerażające sceny. Zabicie George'a Floyda przez policjanta doprowadziło do masowych protestów, które dosięgły również branżę gier. Czołowi przedstawiciele rynku komentują sytuację, zmieniając jednocześnie plany dotyczące prezentacji nowych produkcji.

Electronic Arts wydało wczoraj oświadczenie, w którym określa, że „to nie czas na gry”. Korporacja odpowiedzialna za serię Madden NFL podkreśla znaczenie obecnie rozgrywających się wydarzeń:

„Obiecaliśmy jutro świętować z Wami Madden NFL 21, ale nie zrobimy tego teraz. Stoimy z naszą afroamerykańsko-czarną społecznością przyjaciół, graczy, kolegów i partnerów. Nasza natychmiastowa uwaga skupia się na działaniach, które możemy podjąć, aby przeciwdziałać niesprawiedliwemu traktowaniu i systemowym uprzedzeniom, które nękają naród i nasz świat. Znajdziemy inny czas, aby porozmawiać z Wami o futbolu. Bo to ma większe znaczenie niż gra, większe niż sport, i wymaga od nas wszystkich wspólnego działania i zaangażowania się w zmiany.”

Dramatyczna sytuacja rozgrywająca się na terenie Stanów Zjednoczonych skupia uwagę największych korporacji z branży gier, które nie tylko wyrażają swój sprzeciw, ale i planują podjąć pewne działania, zmierzające do naprawy sytuacji. Electronic Arts nie potwierdziło nowej daty prezentacji Madden NFL 21, choć tytuł może zostać ujawniony podczas EA Play Live 2020. Firma może także wykorzystać jedną z konferencji Summer Game Fest do pokazu produkcji.

Źródło: Twitter

Tagi: Madden NFL 21 Stany Zjednoczone to nie czas na gry USA